AS "Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum") Kapitāla fonds piešķīris aizdevumu 10 miljonu eiro apjomā ekoloģisku higiēnas preču ražošanas uzņēmumam "iCotton", aģentūrai LETA pavēstīja "Altum" pārstāvji.

"iCotton" grupas ražotnēs Latvijā un Polijā nodarbina 800 darbiniekus un grupas apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 80 miljonus eiro.

"Altum" pārstāvji skaidroja, ka "Covid–19" pandēmijā uzņēmums "iCotton", kas 98% produkcijas apjoma realizē eksporta tirgos, saskārās gan ar piegādes ķēžu pārrāvumiem, gan loģistikas izmaksu pieaugumu un apmaksas nosacījumu maiņu. Vienlaikus pandēmija veicināja pieprasījumu pēc uzņēmuma ražotajiem higiēnas produktiem. "iCotton" klientu vidū ir daudzas vadošās Eiropas mazumtirdzniecības ķēdes.

Kapitāla fonda finansējums stiprinās uzņēmuma naudas plūsmu un veicinās tālāko izaugsmi, ieviešot jaunus, videi draudzīgus produktus no ekoloģiskām izejvielām, uzturot gandrīz bezatkritumu ražošanas procesu. Finansējums paredzēts arī šogad Liepājā atklātās jaunās ražotnes darbības nodrošināšanai, kā arī esošo saistību refinansēšanai, pagarinot to atmaksas termiņu.

"Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš informēja, ka Kapitāla fonda noslēgto darījumu kopējā summa sasniegusi jau 33 miljonus eiro un fonds aktīvi strādā pie nākamo darījumu sagatavošanas.

"Sadarbība ar "Altum" kapitāla fonda finansējumu dod mums iespēju realizēt nākotnes attīstības plānus, turpinot stabili strādāt pie jaunu projektu realizācijas. Mums būs iespēja ražot un attīstīt jaunas produktu tehnoloģijas, uz jaunām, mūsdienīgām ražošanas iekārtām, nodrošinot papildus jaunas darba vietas," pauda "iCotton" valdes priekšsēdētājs Sergejs Binkovskis.

"Altum" Kapitāla fonds darījuma ietvaros sadarbojas ar esošajiem "iCotton" finansētājiem "BlueOrange Bank" un Polijas "mBank".

Uzņēmums "iCotton" higiēnas preču ražošanu Liepājā uzsāka 2012.gadā, pagājušajā gadā uzņēmuma grupas apgrozījumam sasniedzot 80 miljonus eiro. Grupa ir viens no vadošajiem higiēnas preču ražotājiem Austrumeiropā un tā galaprodukti ietver vates kociņus un citus vates izstrādājumus, mitrās salvetes, kā arī ražo izejmateriālu – neausto kokvilnas audumu. Lai nodrošinātu modernu un inovatīvu ražošanas bāzi, uzņēmuma ražotne 2016.gadā Liepājā uzbūvēta no jauna, tajā investējot vairāk nekā astoņus miljonus eiro, savukārt 2021.gadā darbu Liepājā sāka vēl viena jauna ražotnē.

"iCotton" 2019.gadā strādāja ar 26,274 miljonu eiro apgrozījumu un guva 3,533 miljonu eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma finanšu dati par 2020.gadu vēl nav publicēti.

Uzņēmuma "iCotton" īpašnieki līdz 2017.gada martam uz pusēm bija Itālijas uzņēmums "Sanitars" un Krievijas pilsonis Maralbeks Gabdsatarovs, bet kopš 2017.gada marta Gabdsatarovs kļuva par vienīgo īpašnieku. Kopš 2019.gada jūlija 40% kapitāldaļu pieder Krievijas pilsonim Dmitrijam Reņevam, bet atlikušie 60% – Gabdsatarovam. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 8,15 miljoni eiro.

Kapitāla fonds ir viens no "Altum" finanšu instrumentiem "Covid–19" ietekmes pārvarēšanai uzņēmumiem, kas vīrusa ietekmes rezultātā ir gatavi pielāgot savu līdzšinējo darbību, mainot biznesa modeli, pielāgojot produktu izstrādi, ieviešot jaunas tehnoloģijas, izejot jaunos eksporta tirgos, kā arī veicinot to izaugsmi. Fonda kopējais apjoms ir 100 miljoni eiro, no kuriem puse ir publiskais finansējums, bet otra puse – privāto pensiju fondu līdzekļi. "Altum" Kapitāla fonds var veikt ieguldījumus līdz 10 miljoniem eiro uzņēmuma kapitālā, korporatīvajās obligācijās vai izsniegt aizdevumus, kā "iCotton" grupas gadījumā.