Portāla irliepaja.lv lasītājs jautā, vai taisnība, ka lidsabiedrībai "airBaltic" vairs nav piemērotu lidmašīnu, lai atjaunotu lidojumus starp Rīgu un Liepāju, jo mazie lidaparāti ir pārdoti, bet lielos airbusus neatmaksājas sūtīt uz Liepāju?

Lai kliedētu neziņu un baumas par lidojumiem starp Rīgu un Liepāju, portāls irliepaja.lv jautāja lidsabiedrībai, vai un kad ir plānots atjaunot regulāros lidojumus?

AS "Air Baltic Corporation" korporatīvās komunikācijas vadītāja Alise Briede portālam irliepaja.lv sniedza šādu atbildi:

"Pašreizējās krīzes apstākļos "airBaltic" regulāri pielāgo tās lidojumu grafiku atbilstoši mainīgajiem ceļojumu ierobežojumiem un pasažieru pieprasījumam. 6. maijā lidsabiedrība ir publicējusi

vasaras sezonas lidojumu grafika izmaiņas, kas paredz lidojumus no Liepājas uz Rīgu atsākt šā gada septembrī.

Lidojumu atsākšana ir tostarp atkarīga no epidemioliģiskās situācijas valstī".  

Briede skaidro arī uzņēmuma politiku attiecībā uz lidaparātiem:


""airBaltic" 2020. gadā lēma pāriet uz vienotu "Airbus A220-300" lidmašīnu floti. Veicot šo soli, uzņēmums būtiski iegūst no papildu efektivitātes, ko sniedz vienotas flotes ieviešana. Pieņemot šo lēmumu, tika ņemts vērā arī tas, ka lidmašīnām būs jāveic lidojumi uz ļoti tuviem galamērķiem Palangu, Tallinu, Viļņu un arī Liepāju".

"airBaltic" 2. maijā Rīgā sagaidīja divdesmit sesto "Airbus A220-300" lidmašīnu. Šī ir pirmā no septiņām "Airbus A220-300" lidmašīnām, ko "airBaltic" plānojusi saņemt šogad. Lidsabiedrība kopumā pasūtījusi 50 "Airbus A220-300" lidmašīnas, bet saglabā iespēju iegādāties vēl 30 šā tipa lidaparātus, informē lidsabiedrība.

"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss norāda: "Šogad airBaltic no Baltijas valstīm piedāvā lidojumus 96 maršrutos, tādējādi stiprinot savas pozīcijas kā vadošā lidsabiedrība reģionā. Mēs redzam, ka, pieaugot cilvēku vakcinācijas līmenim Eiropā, pieprasījums pēc atpūtu ceļojumiem sāk palielināties. Tādējādi, lai nākotnē atbalstītu mūsu atgriešanos pie peļņas un izaugsmes, plānojam, ka mūsu flotē līdz 2021. gada beigām būs 32 "Airbus A220-300" lidmašīnas."

Kopš 2020. gada maija "airBaltic" visus lidojumus veic tikai ar "Airbus A220-300" lidmašīnām.

"Airbus A220-300" darbības rādītāji pārsnieguši lidsabiedrības cerības, spējot uzrādīt labāku vispārējo veiktspēju, degvielas ekonomiju un ērtības gan pasažieriem, gan darbiniekiem. Jaunā lidmašīna nodrošina izcilu lidojumu ar tādām priekšrocībām pasažieriem kā platāki sēdekļi, lielāki logi, vairāk vietas rokas bagāžai, pilnveidotas labierīcības un citiem uzlabojumiem.