Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" meitasuzņēmums SIA "Air Baltic Training" saņēmis devīto "Diamond Aircraft" apmācību lidmašīnu, kas tiks izmantota Pilotu akadēmijas vajadzībām, aģentūru LETA informēja "airBaltic" pārstāvji.

"airBaltic" operatīvās vadības direktors Pauls Cālītis norādīja, ka "Diamond Aircraft" lidmašīnas saņemšana apliecina Pilotu akadēmijas nepārtraukto apņemšanos veikt investīcijas nozarē labākajās apmācību lidmašīnās.

"Neskatoties uz izaicinājumiem, Pilotu akadēmija turpina savu attīstību un jau guvusi ievērojamus sasniegumus. Raugoties nākotnē, mēs esam pārliecināti, ka pieprasījums pēc pilotiem atgriezīsies, tāpēc mēs joprojām aicinām pieteikties jaunus studentus mūsu programmai," pauda Cālītis.

Kompānijā norādīja, ka "Air Baltic Training" šogad no "Diamond Aircraft" saņems vēl vienu viena dzinēja "DA40 NG" apmācību lidmašīnu.

Jau vēstīts, ka "Air Baltic Training" pagājušajā gadā strādāja ar 3,105 miljonu eiro apgrozījumu un 57 907 eiro zaudējumiem.

Savukārt "airBaltic" koncerns pērn strādāja ar 142,6 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 72% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna zaudējumi pieauga 29 reizes un sasniedza 264,6 miljonus eiro. "airBaltic" grupā ietilpst mātessabiedrība "Air Baltic Corporation" un meitasuzņēmumi SIA "Baltijas kravu centrs", AS "Aviation Crew Resources", SIA "Air Baltic Training" un SIA "Loyalty Services".

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību "airBaltic" kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" – 3,86%.