Nacionālās aviokompānijas "airBaltic" meitas uzņēmums SIA "Air Baltic Training", kas sniedz aviācijas apmācību pakalpojumus, pagājušo gadu noslēdza ar 3,105 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18% mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī ar 57 907 eiro zaudējumiem pretstatā peļņai 2019.gadā, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā sacīts, ka zaudējumi saistīti ar Covid–19 pandēmijas radītajiem tirgus apstākļiem.

Uzņēmuma vadība vēsta, ka pagājušā gada pirmais ceturksnis bija veiksmīgs un rezultāti bijuši labāki, nekā plānots, tomēr, sākoties Covid–19 pandēmijai, visas uzņēmuma aktivitātes apturētas. Šajā laikā notikusi pielāgošanās, un teorētiskās apmācības organizētas attālināti.

Pilotu akadēmija, integrētais sākotnējais komerciālo pilotu apmācību kurss, aktīvo lidojumu sezonu izmantoja pilnībā, sasniedzot augstākus produktivitātes rādītājus kā iepriekšējos gados. Vienlaikus ceļošanas ierobežojumu dēļ ar simulatoru saistītās apmācības samazinājušas par 95% salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.

2019.gadā kompānija nodibināja lidmašīnu apkopes centru Liepājā, un pērn trešajā ceturksnī saņemta lidmašīnu servisa centra autorizācija, kas palīdz dažādot produktu klāstu, tostarp pievienojot tehnisko apkopju veikšanu savu pakalpojumu portfelī. Jaunatklātajā centrā apkalpoti pirmie Baltijas valstu klienti.

Tāpat pērn izveidota tehniskās apkopes apmācību organizācija "Part – 147", lai nodrošinātu pilnu pakalpojumu spektru aviācijas tehniskajā jomā. Organizācija apmācīs un sertificēs tehniskās apkalpošanas personālu ar vai bez iepriekšējas pieredzes aviācijā. Pagājušā gada septembrī apmācības sāka pirmā lidmašīnu mehāniķu grupa, teorētiskās apmācības notika sadarbībā ar Liepājas Valsts tehnikumu un praktiskās apmācības veic uzņēmuma tehniskās apkopes angāros Liepājas lidostā.

Šajā gadā "Air Baltic Training" vadība paredz pozitīvu biznesa attīstību trešajā un ceturtajā ceturksnī. Uzņēmums šogad plāno gūt 60% ieņēmumu no sākotnējās pilotu apmācības, 25% – no apmācībām simulatorā, bet 15% – no uzturēšanas pakalpojumu sniegšanas trešajām pusēm un tehniskā personāla apmācībām.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Air Baltic Training" 2019.gadā strādāja ar 3,788 miljonu eiro apgrozījumu un 88 449 eiro peļņu.

"Air Baltic Training" reģistrēta 2010.gadā, un tās pamatdarbība ir dažādu ar aviāciju saistītu apmācību sniegšana. Uzņēmums sniedz apmācības aviokompānijām un dažādiem ar aviācijas nozari saistītiem uzņēmumiem, kā arī fiziskām personām. "Air Baltic Training" pamatkapitāls ir 2845 eiro apmērā, un "airBaltic" ir tās vienīgā īpašniece.

"airBaltic" koncerns kopumā pērn strādāja ar 142,6 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 72% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna zaudējumi pieauga 29 reizes un sasniedza 264,6 miljonus eiro. "airBaltic" grupā ietilpst mātessabiedrība "Air Baltic Corporation" un meitasuzņēmumi SIA "Baltijas kravu centrs", AS "Aviation Crew Resources", SIA "Air Baltic Training" un SIA "Loyalty Services".

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību "airBaltic" kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" – 3,86%.