"Liepājas autobusu parka" (LAP) iepirkumā par jaunu autobusu piegādi sabiedriskajiem pasažieru pārvadājumiem uzvarējusi kompānija "Solaris Bus&Coach S.A.", liecina paziņojums biržā.

Paredzamā līgumcena ir 7,7 miljoni eiro. Uzņēmums informē, ka izsludinātais atklātais konkurss noslēdzies šodien, raksta LETA.

Kā portālu informēja LAP izpilddirektors Māris Ārbergs, šim iepirkuma sākumā bija pieteikušies seši pretendenti. Vairākās kārtās atsijājot liekos, uzvarēja Polijas uzņēmums "Solaris Bus&Coach S.A.". Paredzēts, ka tas piegādās 43 lielas ietilpības pasažieru autobusus pārvadājumiem Liepājā. Saskaņā ar plānu, autobusu piegādei jāsākas jau nākamā gada maijā. Precīzāka informācija būs zināma, kad beigsies visi iepirkuma apstrīdēšanas termiņi un ar Polijas firmu tiks noslēgts līgums. Visi 43 autobusi būs ražoti Polijā.

Ārbergs arī atgādināja, ja jau martā Liepājā sāks kursēt 14 jauni mazās ietilpības autobusi, kas iepirkti iepriekšējā konkursa ietvaros.

Kā ziņots, "Liepājas autobusu parka" (LAP) koncerna apgrozījums 2014.gada sešos mēnešos sasniedza 7,4 miljonus eiro, bet peļņa bija 242 063 eiro, liecina paziņojums biržā "NASDAQ OMX Riga".

Uzņēmuma "Liepājas autobusu parks" apgrozījums bija 5,3 miljoni eiro, un peļņa – 147 819 eiro.

LAP akcijas tiek kotētas biržas Otrajā sarakstā. LAP lielākie akcionāri ir SIA "LAP1R", kurai pieder 49,49% akciju, un Liepājas pilsētas dome, kuras īpašumā ir 34,85% akciju.

"LAP1R" īpašnieks ir ar uzņēmēja Andra Šķēles ģimeni saistītā SIA "Inpo17", liecina "Firmas.lv" dati.