Liepājas partijas līderis, domes priekšsēdētājs Uldis Sesks pirmdien, 22.maijā dienas vidū sniedza interviju Delfi TV. Vai mēram bija brīvdiena?

Šo jautājumu portāls uzdeva Liepājas domes Sabiedrisko attiecību daļas vadītājai Zitai Lazdānei, kura sākumā nesaprata jautājumu, bet pēc tam atbildēja, ka "saziņa ar sabiedrību, tai skaitā interviju sniegšana medijiem, taču ietilpst jebkuras pašvaldības amatpersonas pienākumos". Bet, atbildot uz repliku, ka raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" tiek intervēti partiju līderi (iepriekš no Liepājas uz interviju bija aicināts Latvijas Reģionu apvienības Liepājas saraksta līderis Jānis Vilnītis), Lazdāne raksta, ka Uldis Sesks "ir pieteikts kā Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs".

No atbildēm noprotams, ka Uldim Seskam pirmdiena nebija brīvdiena. Taču skaidrs, ka Dombura raidījums nav veidots parastai pašvaldību vadītāju iztaujāšanai, bet tam ir vistiešākā saistība ar 3.jūnijā paredzētājām vēlēšanām, kurās piedalās dažādas partijas ar saviem sarakstiem, tostarp Liepājas partija, kuru raidījumā pārstāvēja Uldis Sesks.

Vēl pēc dienas, kad raksts jau bija gatavs, pienāca šāds skaidrojums: "Domes priekšsēdētājs darba pienākumus pilda nenormēta darba laika ietvaros".

Šī nav vienīgā priekšvēlēšanu diskusija vai intervija, kas notiek darba dienā darba laikā. Iznāk, ka domes priekšsēdētājam, kuram algu maksā nodokļu maksātāji, sakarā ar nenormēto darba laiku ir daudz lielākas priekšrocības braukāt un staigāt pa diskusijām, aģitējot par sevi, nekā citiem kandidātiem.

Interesanti, kāda būtu domes reakcija, ja uz līdzīgu diskusiju darba laikā dotos, piemēram, "Vienotības" saraksta līderis, 6.vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš vai 15.vidusskolas direktors Gints Ročāns, kurš vēlēšanās startē cita politiskā spēka – Latvijas Reģionu apvienības – sarakstā?