Domes vadība nezina, kā reaģēt uz katoļu draudzes ierosmi slēgt Liepājas muzejā skatāmo kubieša Italo Rene Eksposito gleznu izstādi “Dievs. Mīlestība. Kuba” un represēt muzeja direktori.

Kā portālam apstiprināja domes priekšsēdētāja padomnieks Andrejs Rjabcevs, katoļi savā vēstulē ne tikai pieprasījuši slēgt izstādi, bet arī apspriest muzeja direktores Daces Kārklas piemērotību ieņemamjam amatam.

Portāls jau vēstīja, ka pret ekspozīciju iebildusi Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu draudze, kas ar 168 kristiešu parakstītu protesta vēstuli vērsās pie muzeja saimniekiem – pilsētas pašvaldības. Katoļu iniciatīvai sekoja arī luterāņi un pareizticīgie. Tikai atšķirībā no katroļiem, ne luterāņi, ne pareizticīgie nav prasījuši apspriest muzeja vadītājas atbilstību ieņemamajam amatam. Arī mācītājs Jānis Bitāns, kurš vada domes Reliģisko lietu komisiju, atzina, ka ir pret šādām represijām.

TV Kurzemes sižetā Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins skaidro katoļu sašutuma iemeslu: "Kaut vai viena glezna – Kristus piesists krustā un apakšā notiek seksuāls akts. Nu, neiet tas kaut kā kopā”.

Savukārt kā skaidroja izstādes kuratore Līga Elizabete Sāne, 2013.gadā šī pati izstāde bijusi skatāma Rīgā, kur to atzinīgi novērtējuši arī vairāki mācītāji.

Paredzēts, ka no Liepājas kubieša izstāde dosies uz Amsterdamu un Parīzi.

Italo Rene Eksposito izstādi “Dievs. Mīlestība. Kuba” Liepājas muzejā atklāja 18.martā, un tā skatāma līdz 24.maijam.