Liepāja vienmēr ir sevi pozicionējusi kā kultūras un tūrisma pilsētu. It sevišķi pēdējos gados to savos politiskajos uzstādījumos uzsvērusi Liepājas domes vadība.

Proti, pilsētas vadošie politiķi visdažādākos masu medijos un svētku saietos ir lepni paziņojuši par tūrisma nozares un kultūras jomas nemitīgu attīstību tuvākajā nākotnē mūsu vēju pilsētā. Protams, tās ir dārgas un sarežģītas jomas, un var gadīties arī dažādi misēkļi.

Tomēr man nav skaidrs, kādēļ šo nozaru vadītāji ir gatavi projektēt un būvēt, piemēram, jaunu jūrniecības muzeju, kā arī domāt par izstāžu zāles un mazās teātra zāles celtniecību. Un šī būvniecība noteikti izmaksās kārtējos desmitus miljonus!

Man ir konkrēts jautājums Goldei un Ansiņam. Kāpēc Jūsu vadītā pašvaldība nepiedalījās bankas izsludinātajā izsolē un par „sviestmaizi” nenopirka bijušā veikala „Māja” kompleksu? Krievijas uzņēmējs šo vēsturisko, 19.gadsimtā celto kompleksu, iegādājas par 79 latiem kvadrātmetrā, jeb diviem simtiem vienpadsmit tūkstošiem latu. Šīs ēkas Vecā ostmalā 24 ir ideāli atbilstošas gan muzejam, gan teātra mazajai zālei, gan citām kultūras aktivitātēm.

Vasarā tikos ar šo ēku jauno īpašnieku, kurš uz mani atstāja labu iespaidu. Cilvēks vēlējās pakonsultēties ar mani, ko ar šo ēku iesākt. Viņš pirms pirkuma bija domājis šajā kompleksā iekārtot, piemēram, zivju restorānu, muzeju, un citas interesantas lietas. Taču tuvāk iepazīstoties ar mūsu pilsētu, sapratis kā šajā pilsētā ir “liels caurums” un vismaz pagaidām kaut ko darīt ar šo kompleksu ir bezjēdzīgi.

Vismaz gribētos cerēt, ka šajā ēkā jaunais īpašnieks neierīkos apakšveļas ražotni, jo tad tas būtu liels pliķis liepājniekiem, protams, arī man.

Es pieļauju, ka veikala “Māja” pirmsizsoles laikā Goldes kundze un Ansiņa kungs bija pārņemti ar koncertzāles “Lielais Dzintars” vīzijām un “nepamanīja” lielisko iespēju iegādāties šo kompleksu Liepājas kultūrai un tūrismam.

Bet tā kā spilgtās vīzijas ap koncertzāli jau faktiski ir beigušās, tad kas tagad liedz kultūras un tūrisma jomas politiskos vadītājus vienoties ar pašreizējo ēkas īpašnieku par iespēju atpirkt šo kompleksu pašvaldībai?

Ir ļoti veselīgi atzīt kļūdas, un tās labot.

Ansiņa kungs un Goldes kundze, varat arī uzskatīt šo manu viedokli par priekšvēlēšanu kampaņu!