Lai gan jaunos pludmales noteikumus deputāti īsi pirms oficiālās peldsezona sākuma – 15.maija – apstiprināja, jūras malā par to nekas vēl neliecina.

Jaunos saistošos noteikumiem, kas turpmāk regulēs kārtību pilsētas pludmalē (“Liepājas pilsētas pludmales un peldvietu lietošanas noteikumi”) un kas visai radikāli atšķiras no līdzšinējiem, deputāti apstiprināja 10.maijā. Tomēr spēkā tie stāšoties tikai pēc publicēšanas “Latvijas Vēstnesī” (pagājušās nedēļas nogalē tas vēl nebija noticis), portāls uzzināja domes Vides un veselības daļā.
 
Oficiālās peldsezonas sākums, ko varētu uzskatīt arī par pludmales sezonas sākumu, valstī noteikts ar 15.maiju. Loģiski būtu, ja ar šo brīdi pludmalē parādītos visas norādes par peldvietām un citām zonām, un kaut kur centrā, visticamāk pie glābšanas stacijas, būtu izlasāmi saistiešie noteikumi pilnībā – gan valsts, gan arī dažās svešvalodās (krievu, angļu, vācu).

Tomēr, lai gan pludmales un peldēšanas sezona rit pilnā sparā, šobrīd situācija jūras malā ir visai neparasta un, galvenais, neskaidra. Teorētiski, kamēr nav stājušies spēkā jaunie noteikumi, pludmales apmeklētājiem un viņus uzraugošajiem pašvaldības policijas darbiniekiem būtu jāvadās pēc vecajiem noteikumiem. Taču zināmā mērā tā būtu galvas jaukšana cilvēkiem, jo kuru katru brīdi viss taču var mainīties! Un muļķīgi būtu atjaunot pērnās norāžu zīmes tur, kur pēc jauno noteikumu apstiprināšanas, tām vairs nebūs vieta. Laikam tāpēc šobrīd pludmalē nav nekādu norāžu, kā kurā vietā uzvesties.

Komunālā pārvalde, pēc Komunālās nozares vadītāja Jura Muskata sacītā, ir kaujas gatavībā, taču ir vajadzīgas precīzas norādes. “Tas prasa laiku – pašam tikt skaidrībā, un izdarīt tā, lai citiem ir skaidrs,” neslēpj Muskats. Viņam ir taisnība, jo jauno noteikumu apstiprināšanas gaitā komitejās un pēc tam domes sēdē bija tik daudz pavērsienu un atšķirīgu interpretāciju, ka tikt skaidrībā varēs tikai saņemot oficiāli apzīmogotu un parakstītu dokumentu.

Muskats  izteica cerību, ka šajā nedēļā visu izdosies sakārtot, un tas jau arī būtu pēdējais brīdis, jo vai tad nu līdz Jāņiem gaidīsim noteikumus, kuriem vismaz Zilā karoga pludmalē jau nu katrā ziņā vajadzētu būt! Acīmredzot tāpēc arī 15.maijā piešķirtais Zilais karogs joprojām neplīvo Glābšanas stacijas mastā, un Liepājas viesi nemaz nezina, ka viņiem ir tāda priviliģēija atpūsties augstiem standartiem atbilstošā pludmalē.

Starp citu, otrs Liepājas Zilais karogs, kas piešķirts jahtu ostai, mastā plīvo jau kopš piešķiršanas brīža.

Noteikumi un līdz ar tiem arī pludmales zonējums, pēc domes priekšsēdētāja vietnieka Gunāra Ansiņa domes sēdē sacītā, mainīti tāpēc, ka pirms tam tikuši izdarīti grozījumi kādos Ministru Kabineta normatīvajos aktos (netika precizēts), līdz ar to arī pašvaldībai nācies mainīt savus saistošos noteikumus.

Droši vien, tā arī ir, tikai liepājnieki un pilsētas viesi būtu pateicīgi, ja domes Vides un veselības daļa, kas šos noteikumus izstrādāja, būtu mazliet pasteigusies, lai peldsezonu var iesākt kā klājas – ar skaidri zināmiem spēles noteikumiem.