Domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis pozitīvi vērtē faktu, ka valdība izveidota, bet piesardzīgi raugās uz jaunās valdības vēlmi pārņemt vairākas līdz šim pašvaldībām uzticētās jomas.

Atbildot uz portāla irliepaja.lv jautājumu, domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis sacīja:

"No viens puses ir prieks, ka šis garais posms, kad iepriekšējā valdība strādāja pagaidu režīmā, ir beidzies, ka ir valdība, ka mēs kā pašvaldība varam sagaidīt, ka valsts beidzot kaut kādā termiņā pieņems valsts budžetu, un mēs sapratīsim, kāda ir tā nauda, kas vēl pilsētai ir pieejama, un mēs varam plānot tos projektus un pasākumus, kurus bijām atstājuši "nogaidīšanas režīmā" vai "cerību sarakstā".

Kad pie tā varēsim atgriezties, mēs, protams, nesaprotam, bet ir cerība, ka tas laiks varētu pienākt tuvākā mēneša, pusotra laikā.

No otras puses – pamanāms, ka valdības deklarācija pusotras nedēļas laikā kopš pirmās redakcijas ir kļuvusi ļoti raiba, un tur ir ļoti liberāli jautājumi, tur ir ļoti konservatīvi jautājumi, un ir ļoti asi uzstādījumi. Es jau iepriekš savas bažas paudu – lai arī redakcija ir mainījusies, tomēr tur ir ļoti daudz tādu jautājumu, kur valsts vairāk iejauksies tajos pienākumos un darbos, kas līdz šim bija uzticēti pašvaldībai. Tomēr ir jāatceras demokrātijas princips – vairāk dot varu vietējai pārvaldei, kas ir tuvāk tautai. Tagad mēs mēģinām no tā atkāpties, un viss tomēr tiks vairāk centralizēts, izmainīts, [valsts] jauksies, noteiks. Tas ir tas, kas rada zināmus jautājumus. Cerams, ka mums būs iespēja jautāt, runāt, diskutēt, rādīt savu redzējumu.

Par finansēm runājot, esmu jau iepriekš teicis, ka man ir ļoti svarīgi, ka tiek turēti tie solījumi, ko iepriekšējā valdība deva – garantija, ka pašvaldībām nebūs mazāk kā tie 19,6% no valsts kopējiem ienākumu nodokļa ienākumiem. Mums tas ir ļoti svarīgi, jo tomēr valsts veic reformas nodokļos, nodokļi tiek samazināti, līdz ar to tiek samazināti pašvaldības ienākumi. Šī garantētā nauda mums vismaz bija drošība, ka mazāk par to nesaņemsim. Valstij ir savs redzējums, kāpēc nodokļi tiek samazināti, bet pašvaldībām vismaz kaut kas tiek garantēts.

Trešā lieta, par ko esmu jau izteicies, ir jautājumi, kas skar ostas (ostu pārņemšana valsts ziņā – irliepaja.lv). Redakcija ir būtiski pamainīta, un manuprāt vismaz šobrīd tā ir pieņemama, proti, ka no sākuma izvērtēs, pētīs un tikai tad pieņems lēmumu. Tādā veidā tas būtu sapratīgi un pareizi".