Izgaršojot smaržīgu konjaka glāzi "Promenādes" restorānā un skatoties uz koncertzāles dzintaroto siluetu, ar Ivaru pārrunājām Liepājas tagadējo politisko bildi – Vilnītis mērs, bet Sesks vicemērs.

Pāragri spriest par Vilnīša vadīšanas potencēm, taču mūsuprāt Seska politiskā pieredze un rallija sportista azarts mūsu pilsētai tomēr labi noderējis.

Jo politika nav tikai ekseļa tabula, bet arī, diemžēl, māka politiski apiet politiskos konkurentus un pat sabiedrotos, lai iegūtu labumu savai pilsētai. Jo konkurence pašvaldību līmenī ir bijusi un būs.

Skatoties uz Liepājas koncertzāli un atceroties citus pēdējos gados tapušos un topošos sporta, kultūras un cita veida infrastruktūras objektus, varam droši secināt, ka Seskam ir veikli izdevies "izplēst" no Latvijas budžeta, iespējams, neproporcionāli lielu "kumosu" Liepājai. Pārfrazējot Raini, Sesks, sargājot Saulcerīti (Liepāju), ir bijis septītais – baltais – Krauklis.

Bet laiks iet, un nepielūdzami tuvojās nākamās pašvaldību vēlēšanas, un domes personu sastāvs var kardināli mainīties. Jo pa Liepājas šoseju mūsu virzienā jau palēnām nāk Kaimiņš ar Gobzemu, Strīķe ar Budriķi un "paristi", kuri noteikti mēģinās Vilnītim un Seskam amputēt varu. Atliek tikai minēt, vai tas būs uz labu vai kaut kā savādāk.

Liepājas partijai un Vilnīša partijai mūsuprāt vajadzētu tikt skaidrībā, ko darīt, – vai iziet nākošajiem pretī uz Liepājas šosejas vismaz līdz "enkuram", vai arī eiropeiski stiprināt savas politiskās rindas, izņemot "akmeņus" no azotēm (ja tādi vēl ir) un apvienojoties Liepājas vārdā.