Ziemas sezona, kā zināms, allaž atnāk visiem dienestiem negaidīti, un gluži tāpat ir ar pludmales sezonu. Oficiāli peldsezona sākas ar 15. maiju, un visam vajadzētu sākt darboties tieši no šī brīža, tomēr labi, nebūsim sīkumaini – lai būtu no 3.jūnija, kad mērs  Glābšanas stacijā uzvilka Zilo karogu. Ak, nē! Arī šis datums ir pāragrs – cilvēki rausta smalko tualešu durvis pie divām galvenajām izejām pludmalē (tur, kur krāšņojas burti "Liepāja"), taču tualetes ir slēgtas, nedarbojas. Tāpat kā spožās dušas un dzeramā ūdens ierīce. Kāds pavecāks kungs, kurš apmeties turpat uz soliņa, visiem laipni skaidro – "avīzē bija rakstīts, ka kaut kad jūlija vidū..."


Skaistas tualetes, tikai slēgtas. Foto: irliepaja.lv.


Svētdien vēroju kādu pāri, kurš Pērkones ielas galā iznācis ar diviem suņiem – lielu vācu aitu suni pavadā un draisku, bet ne tik mazu īsspalvaino sugas kucēnu sava vaļā.


Iznākuši pludmalē, visi četri aizsoļo tieši tajā virzienā, kur, kā vēsta norādes, suņiem nav atļauts uzturēties.

Tas pāri nemulsina – iegājuši metrus simts "aizliegtajā zonā", visi četri dodas peldēties. Pa starpu kucēns ar saviem draiskajiem lēcieniem ieinteresējis kādu mazizmēra sugas brāli, kura saimniece gan mēģina savu četrkājaino draugu dabūt atpakaļ "pareizajā" pludmales ieejas pusē, un ļembasts iet vaļā. Īsi pirms tam pa Pērkones ielas izejas betona plāksnēm līdz pludmalei atripina pašvaldības policijas auto, lai, mirkli pastāvējis, atpakaļgaitā atkal rullētu prom (varbūt labāk būtu kājām pa pludmali pastaigājuši?). Divas reizes šurp turp  starp abiem saviem posteņiem nobraukā pludmales glābēji, bet vajadzīgajā brīdī nav neviena.


Prātoju, ka suņu mīļi nešķiet ļaunprātīgi likumpārkāpēji, varbūt nepamanīja norādes? Viena tāda ir pie veloceliņa, tiesa, vismaz trīs metrus augstu, varētu arī neievērot. Toties otra ir metra augstumā pašā pludmalē, kopā ar citām norādēm. Ej nu sazini...


Norāde aiz veloceliņa, kur pludmalē nedrīkst vest suņus. Foto: irliepaja.lv.


Šķiet, arī pīpmaņiem Liepājas pludmalē nav, no kā bīties. Turpat, Pērkones ielas galā pie ūdensmalas, sestdien kāda pludmales apmeklētāja aizvāc kaudzi ar citu atstātajiem cigarešu galiem. Lai tādu daudzumu izsmēķētu, vajadzīgs labs brīdis. Bet acīmredzot neviena sarga tuvumā nav bijis (vai arī ātri pabraukuši garām).


Ja pludmalē ir zonas, kur suņiem uzturēties aizliegts, tad cilvēkiem tādu ierobežojumu nav, un Pērkones ielas labajā pusē (skatoties jūras virzienā), kur drīkst uzturēties suņi, ir pilns arī ar cilvēkiem (bez suņiem), tostarp ģimenes ar maziem bērniem. Nu, suns, protams, ir cilvēka labākais draugs, un, cerams, neviens nevienu mazuli nenobiedēs.


"Suņu" zonā tuvumā neredz nevienu pārģērbšanās kabīni. Interesanti, kāpēc tā? Suņu saimniekiem taču arī varētu būt vajadzība ne tikai izģērbties, bet pirms vai pēc peldes – arī pārģērbties.
Hm, bet varbūt ir vērts padomāt par suņu un nūdistu pludmales apvienošanu, jo arī nūdistu pludmalē nav pārģērbšanās kabīņu. Viena pludmales zona atbrīvotos kam citam. Un nūdistiem kā jau īstiem dabas bērniem nevarētu būt nekas iebilstams pret atrašanos vienā zonā ar četrkājainajiem draugiem. Bet nu jau laikam esmu aizfantazējusies, vai arī uz mani sāk iedarboties karstums...


Jā, nākot uz pludmali,


nopriecājos, ka betona plāksnes, kas pavasarī bija izgājušas no krastiem kā ledus upē, tagad rūpīgi atkal saliktas vietās.

Tiesa, laikam jau lielceļš uz pludmali tagad ir drusku īsāks, par ko liecina asās akmens šķembas, ar kurām pilnas baltās, maigās pludmales smiltis plākšņu ceļa galā.  Turpat smiltīs guļ arī kāds dīvains tehniska auduma materiāls. Varbūt kaut kad (līdz jūlija vidum?) kāds to visu aizvāks. Ja vien attieksme nebūs tāda, kā attiecībā pret nūdistu pludmales robežām.


Šis noteikti nav smiltīs aizmirsts pludmales dvielis! Foto: irliepaja.lv.


Atgādināšu, ka portāla irliepaja.lv lasītājs-nūdists nesen apcerēja faktu, cik viegli Komunālā pārvalde uztvērusi jēdzienu "pludmales zonējums" – nūdistu pludmale simts metrus uz priekšu vai atpakaļ, kāda gan tam nozīmē! Tiešām? Ja tāda attieksme pret noteikumiem ir pašvaldības iestādei, tad vai var pārmest liepājniekiem, kas ignorē norādes par suņu atrašanos pludmales zonās, kur tas nav atļauts?