Mēs ar Ivaru kā cilvēki no divām mājsaimniecībām, dzerot Latvijas melno balzamu viesnīcas "Promenāde” terasē, pārcilājām partiju vēlēšanu reklāmas "avīzes”. No malas tas noteikti izskatījiās pietiekami amizanti. Pat viesmīle mazliet samulsa no tāda skata, bet mēs turpinājām ar maksimālu latvisku centību lasīt vēlēšanu solījumus un vīzijas, cenšoties saglabāt nopietnību.  


Secinājām, ka politiskie spēki ir pārāk daudz tērējuši naudu un laiku visiem šiem "gara” darbiem. Pašvaldību vēlēšanās vēlētājs priekšroku dod kandidātiem, kurus vairāk pazīst, "un ne no kreisās puses", kā teica Šveiks. Bet mēs ar Ivaru kā liepājnieki ar stāžu vēlētos pretendēt uz objektivitāti un ieteikt gan latviešiem, gan cittautiešiem, kuru mājas ir Latvija, nebalsot ne par "Saskaņu”, ne par Nacionālo apvienību, un ne par kaimiņveidīgajiem un gobzemveidīgajiem jebkurā sarakstā.

Noteikti daudzi  nesapratīs mūsu negatīvo attieksmi pret Latvijas sāls partiju – Nacionālo apvienību. Paradoksāli, bet kā bijušajiem NA biedriem, mums ir bijusi "laime" saprast NA viltīgo Robertu Zīli un NA Baibas Brokas lielākā favorīta Raivja Dzintara divkosīgo partijas dzīvi…

Mūsuprāt, lielāku maucību politiskajā tirgū grūti iedomāties. Pat komunistu "demokrātijā” PSKP kongresa runas tēze nebija jāsaskaņo ar partijas politbiroju, kā to vajadzēja saskaņot ar NA "krupjē” Robertu Zīli, man uzstājoties NA  kongresā.  Mēs, iespējams, cienītu NA, ja tā   atklāti ietu kopā ar saviem miesīgiem brāļiem – ZZS un "nejātu" NA ideju ar zemgaldu spēlēm valdībā un Saeimā.