Ar Ivaru sēžot restorānā "Piano", malkojot sarkanvīnu un skatoties uz nenotiekošajiem brauktuves remonta darbiem Zāles laukumā, aprunājām cilvēku, kuram vajadzētu reāli ietekmēt mūsu pilsētas notikumus tagadnē un nākotnē.

Šis cilvēkiem ir pilsētas galva Gunārs Ansiņš.

Apskatot mūsu Gunāra aktivitātes sociālajos tīklos, it īpaši selfijus, rodas pārdomas, ka mūsu mērs laiku pa laikam pārceļas uz dzīvi savā paralēlā pasaulē. Un šie laika sprīži kļūst arvien biežāki. Un, gribot vai negribot, mums viņš jāsalīdzina ar iepriekšējiem domes priekšsēdētājiem Uldi Sesku un Jāni Vilnīti.


Mūsu secinājums diemžēl nav par labu Gunāram.

Arī Gunāra metrs Uldis Sesks dažkārt sekmīgi kopa "politiķa-šovmeņa" dārzu, bet tajā pašā laikā viņam bija talants un vilkme valsts naudu dažreiz pārdalīt par labu Liepājai, izmantojot savus diplomātiski politiskos sakarus Rīgā un Ventspilī.

Arī mērs Vilnītis uz pilsētas saimnieciskajiem jautājumiem skatījās pragmatiski, bez selfiju klātbūtnes.

Mēs ar Ivaru nebūsim soģi Gunāram, bet gribētu viņam novēlēt, lai nākotnē viņš taisītu selfijus pie Liepājas lidostas, kuru pēc ilga pārtraukuma liepājnieki un pilsētas viesi izmanto kā pasažieri; pie Liepājas autobusa parka mūsdienīgiem autobusiem un to laipnajiem šoferiem; uz ārstiem un pedagogiem celtu jaunu vai renovtētu pašvaldības dzīvokļu māju vai arī uz  jaunas un modernas bibliotēkas fona.

Un, ja Gunārs grib būt romantisks un no sirds uzrunāt liepājniekus nākamajām pašvaldības vēlēšanām, mēs ar Ivaru ieteiktu viņam, piemēram, Jūrmalas parka Gulbju dīķi ņemt savā personīgā šefībā un ar ornitologu palīdzību "pierunāt" putnus apmesties uz pastāvīgu dzīvi tajā.

Tad Gunāra selfijs ar pieradinātiem gulbjiem dīķī būtu jauks un patiess.