Šoreiz, ar Ivaru dzerot smaržīgu kafiju, runas iegrozijās par pēdējām pārmaiņām mūsu domes kabinetos, precīzāk sakot, priekšsēdētāja kabinetā.

Pēc vietējo mediju ziņām Jānis Vilnītis bijušajā domes priekšsēdētāja vietnieka Ansiņa kabinetā, kas tagad ir domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša pastāvīgā darbavieta, ir nomainījis gleznas, piemēram, Uliha portrets ir nomainīts pret Valtera Uztiča Rucavas Madonnu.

Šī mākslas darbu maiņa, mūsuprāt, atspoguļo kabineta jaunā saimnieka nacionāli romantisko rakstura šķautni. Un no Jāņa puses tas labi.

Bet, tā kā Jānis Vilnītis nesen ir uzņēmies Liepājas izglītības patrona lomu, tad, mūsuprāt, viņam vajadzētu  kabineta gleznu galeriju papildināt ar dažiem akcentiem, piemēram, ar Liepāja un Latvijas izcilā pedagoga Jāņa Menča portretu un varbūt pat arī ar Melnā Kārļa (Kārlis Šadurskis) portretu, lai neaizmirstu, ka izglītībai Latvijā, tai skaitā arī Liepājā, vajag nevis dekoratīvas, bet gan fundamentālas pārmaiņas – atsevišķu skolu slēgšanu, skolu direktoru pāratestācija pēc būtības, nevis pēc politiskās piederības, gudru un būtisku materiālo stimulēšanu  atsevišķu priekšmetu skolotājiem utt.

Mēs ceram, ka Jānis Vilnītis arī saprot, ka revolucionāras pārmaiņas ilgtermiņā Liepājai nesīs labumu, bet īstermiņā Jānis Vilnītis, kā  šo pārmaiņu uzsācējs politiski var būt zaudētājs, un pēc nākamajām vēlēšanām šajā kabinetā var arī neatgriezties.

Un mums ar Ivaru domes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim ir padoms – savu kabineta galeriju papildināt arī ar Lāčpleša un Kurbada tēliem. Drosmei.