Pēc izdevuma "Katram Liepājniekam" izlasīšanas portāla redakcijā vērsās kāds sašutis liepājnieks un jautāja: "Tā ir apzināta maldināšana vai elementāra nezināšana?"

Smīkņāšanu un neizpratni izraisīja raksts "Komunālās pārvaldes speciālistiem šogad darba pietiks". Tajā zem fotogrāfijas, kurā redzams Friča Brīvzemnieka ielas fragments, rakstīts "Šogad satiksmei tiks atvērts pēdējais, vēl no padomju laikiem slēgtais ielas posms uz ostmalu".

Tālāk tekstā šogd plānotās pilsētvides izmaiņas aprakstītas detalizētāk: "Notiks arī ilgi gaidītā un plānotā Friča Brīvzemnieka ielas rekonstrukcija posmā no Dzirnavu līdz Stūrmaņu ielai. Tā ir ļoti nepieciešama, lai likvidētu pēdējo, vēl no padomju laikiem mantoto slēgtās ielas posmu uz ostmalas promenādi un sekmētu šī rajona attīstību.".

Priecājoties par Friča Brīvzemnieka ielas atvēršanu, liepājnieks brīnījās par apgalvojumu, ka tiks likvidētēts tieši "pēdējais" slēgtais ielas posms uz ostmalu. Paejot pa promenādi nedaudz uz priekšu, pirms Celtnieku ielas ir Zviedru iela, kas pirms kara bija atvērta visā garumā, bet padomju laikos, kad osta bija slēgts objekts, ielas vidū uzbūvēts neliels vienstāva baltu ķieģeļu namiņš. Tas ielu pilnībā nobloķēja, izveidojot divus apendicītus. Tātad, kā labi redzams dabā, pašvaldība šajos gados ostas promenādē vēl nav atbrīvojusies no padomju laika mantojuma un nav atvērusi ielu visā garumā.

Līdz ar to jautājums ir visai pamatots: vai nu izdevumā "Katram Liepājniekam" liepājnieki tiek apzināti maldināti par panākumiem okupācijas laika seku likvidēšanā, vai nu izdevuma veidotāji tiešām nepārzina reālo situāciju.

Nesen dome pieņēma lēmumu iegādāties un nojaukt namu Celtnieku ielai 2, kas atrodas turpat blakus Zviedru ielai. Liepājas mērs Uldis Sesks pirms tam Finanšu komitejas sēdē uzsvēra, ka šis īpašums (kādreizējais radiocentrs) ir "kā augonis renovētās Celtnieku ielas sākumā". Tas arī traucējot paplašināt ielas pieslēgumu Vecās ostmalas promenādei.

Izrādot konsekvenci un uzturot pozitīvu ostmalas attīstības kursu, pašvaldībai nesagādātu lielas problēmas atpirkt un nojaukt ievērojami mazāku "augoni" Zviedru ielas vidū, kura adrese varētu būt saistīta ar īpašumu Celtnieku ielā 3.

Jautājumus par šo situāciju portāls ir aizsūtījis Būvvaldes un Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālistam Aigaram Štālam, kā arī domes Nekustamo īpašumu pārvaldes vadītājam Mārim Egmanim. Tādēļ, domājams, drīz uzzināsim, kādēļ plašajos ielu renovācijas un apgaismojuma atjaunošanas projektos ir aizmirsta tāda vēsturiska pilsētas vērtība kā Zviedru iela.