Turpinot portāla lasītāja – liepājnieka no Tērauda ielas – rosināto tematu par to, kāpēc amatpersonas klusēja, lai gan zināja, ka "Liepājas metalurgs" diennakti kūpina veselībai kaitīgas dūmgāzes, vaicājām Liepājas Reģionālās vides pārvaldes vadītājam Ruslanam Pečulim:


"Vai šodien arī ir iespējama situācija, kad uzņēmums acīmredzami ietekmē Vides pārvaldes viedokli un lēmumus? Arī šodien Liepājā netrūkst gaisa piesārņotāju, piemēram, ogļu pārkrāvēji.

"Liepājas metalurga" laboratorijas vadītājs bija tikai darba ņēmējs, un ir vismazāk atbildīgs par to, ko liepājnieku veselībai nodarīja uzņēmuma radītais piesārņojums. Turpretī Reģionālajai vides pārvaldei un tās ilggadējam vadītājam Leonīdam Zeļenskim, kā arī viņa pēctecei Ingrīdai Sotņikovai bija daudz lielākas iespējas ietekmēt rūpnīcas darbību."

"Attiecībā uz iepriekšējo Liepājas RVP direktoru darbību nevaru sniegt komentārus, jo neesmu ar šiem cilvēkiem kopā strādājis. No manas puses nebūtu korekti sniegt komentārus par viņiem pašiem un viņu paveikto," savā atbildē portālam raksta Pečulis, piebilstot, ka jautājumu par pārvaldes ietekmēšanu pārsūtījis Reģionālās vides pārvaldes vadībai – Valsts Vides dienestam.

No VVD saņēmām šādu komentāru:

"Uzņēmumiem nav iespējas ietekmēt VVD amatpersonu lēmumus. VVD atļauju izsniegšanā vadās pēc faktiem, ievērojot izstrādātās procedūras un stingras vadlīnijas (piemēram, atļaujas izdošanā ir iesaistītas vismaz trīs amatpersonas). Vides inspektori darbojas atbilstoši normatīvo aktu prasībām un viņu darbu uzrauga Uzraudzības departaments".