33 250 eiro izlietos remontiem Sociālā dzīvojamā mājā Viršu ielā 9/11.

Viena no sociālās jomas prioritātēm šogad ir infrastruktūras uzlabošana, jo vairākas no Sociālā dienesta pārvaldībā esošajām ēkām nav pilnībā remontētas kopš to nodošanas ekspluatācijā, vai arī gadu gaitā stipri nolietojušās. 21. maijā Liepājas domes sēdē, veicot budžeta grozījumus, būvdarbiem un remontdarbiem Sociālā dienesta iestādēs piešķirts papildus 144 607 eiro, informē Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Pavisam infrastruktūras sakārtošanas darbiem sociālajās iestādēs šogad atvēlēts 244 448 eiro. Visvairāk līdzekļu - 33 250 eiro izlietos remontiem Sociālā dzīvojamā mājā Viršu ielā 9/11. Mājas vecajā korpusā tiks turpināts sociālo dzīvokļu remonts, kas ir ļoti pieprasīti. Plānots veikt arī kāpņu telpu remontu  otrajā stāvā. 

Vecākajā Sociālajā dzīvojamā mājā Flotes iela 14 šogad uzsāks klientu istabu durvju nomaiņu, kuras savu laiku nokalpojušas. Mājas 1. un 1.a stāvā pavisam 39 istabiņu iedzīvotāji tiks pie jaunām durvīm. Šajā mājā aprīlī jau pabeigts koplietošanas telpu un dežūrtelpas remonts.

Sociālajā dzīvojamā mājā Ģenerāļa Baloža ielā 1 plānots veikt stikla jumta remontu virs mājas ieejas, kas jau kādu laiku ar nepareizi plūstošajiem lietus ūdeņiem bojā mājas fasādi un rada bīstamas situācijas iedzīvotājiem, īpaši ziemā, kad no jumta virs ieejas krīt lāstekas un ledus gabali.

Veco Ļaužu dzīvojamā mājā šogad tiks pabeigts ventilācijas remonts. Kopš 1971.gada, kad veikts ēkas remonts un ēka nosiltināta, nav atrisināta problēma ar pilnvērtīgu gaisa cirkulāciju, un senioriem ikdienā trūkst pietiekoša svaiga gaisa plūsma no ārpuses.  Mājā šogad plānots atjaunot  arī apkures sistēmu.  Tā kā šajā mājā ir daudz iedzīvotāju ar invaliditāti un pārvietošanās grūtībām, garajos gaiteņos tiks ierīkoti roku balsti, kas atvieglos pārvietošanos un uzlabos iedzīvotāju drošību. 

Apkures sistēmas atjaunošana tiks veikta arī Dienas centrā personām ar garīgās attīstības traucējumiem, jo tā ir novecojusi, ar veciem čuguna radiatoriem un izrūsējušām caurulēm, kas bieži rada avārijas situācijas.

Nakts patversmē visām otrā stāva sieviešu istabiņām, kuras līdz šim nav remontētas, tiks veikts kosmētiskais remonts. Šajās istabās nomainīs arī linoleju un durvis. Plānots iegādāties klientiem 20 jaunas gultas un naktsskapīšus. Kosmētiskais remonts paredzēts arī administrācijas telpās, bet medmāsas kabinetā nomainīs savu laiku nokalpojušās mēbeles.
 
Šogad plānots pabeigt pērnā gadā uzsākto Sociālā dienesta ēku tehnisko apsekošanu, lai pārbaudītu visu ēku drošību.