Tuvojoties Lieldienām, gaišākajiem un saulainākajiem pavasara svētkiem, to noskaņa sajūtama arī lielākajā daļā no 13 Liepājas Sociālā dienesta institūcijām, kur tiek dekorētas telpas, krāsotas olas un rīkoti svētku pasākumi, liekot lietā gan pašu darbinieku, gan klientu radošo izdomu, informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

26. martā Sociālā dienesta Veco ļaužu dzīvojamajā mājā viesojās Liepājas Valsts tehnikuma 2. kursa specialitātes "Viesmīlības speciālists" un pašpārvaldes jaunieši kopā ar pedagogiem. Sirsnīgās viesošanās laikā jaunieši un pedagogi kopā ar senioriem veidoja dažādas pavasarīgas kompozīcijas, krāsoja olas un sirsnīgu sarunu pavadībā izspēlēja tādas galda spēles kā "Riču Raču" un "Cirks".

Gandarītas bija abas puses – jaunieši atzina, ka šī viesošanās viņos raisījusi īpaši pozitīvas un gaišas emocijas, bet senioru acīs bija neviltots prieks, ko spēj sagādāt kopā būšana, sirsnīgas sarunas un izrādītās rūpes. Cienastam Liepājas Valsts tehnikuma pedagoģes Inese Bruže – Arāja un Indra Rašmane bija sarūpējušas arī gardu kūku.

Pensionāru dienas centrā Ģenerāļa Baloža ielā 1 rokdarbu nodarbībās no neizlietotiem bukletiem, tos savirpinot smalkās loksnītēs un izveidojot atraktīvus un krāsainus Lieldienu zaķus, kas priecē arī sociālās dzīvojamās mājas iedzīvotājus.

Vieni no pirmajiem savas mājas šogad izdekorēja sociālā dzīvojamā mājā Viršu ielā 9/11, pēc sociālo darbinieku iniciatīvas izveidojot mājas "komandu", kura sākusi rīkot iedzīvotājiem kopā sanākšanas ar mērķi iepazīties, parunāties, padarboties. Nodarbībās sagatavoti arī Lieldienu dekori un kopīgi krāsotas olas, bet 3. aprīlī mājas bibliotēkā plānota olu ripināšana pasākumā "Oliņ, boliņ".

Arī Sociālā dienesta Grupu dzīvokļos Viršu ielā 9/11 šajās dienās notiek aktīva rosība, gatavojoties Lieldienu pasākumam 1. aprīlī. Tas tiks svinēts pēc latviskām tradīcijām ar olu krāsošanu, ripināšanu, olu kaujām un Lieldienu ticējumu lasīšanu, ko katrs iepriekš būs sagatavojis. Kopīgi tiks klāts arī Lieldienu galds, un ciemos ieradīsies Lieldienu zaķis.

Sociālā dienesta Dienas centra un specializēto darbnīcu klienti 28. martā dosies svinēt Lieldienas uz Bernātiem, kur ripinās olas, spēlēs spēles un izšūposies.
 
Lieldienas ar nepacietību gaida arī bērnu atbalsta centra "Dzintari" bērni abās jaunajās mājās Salmu un Kuldīgas ielā, kā arī dzīvokļos Viršu ielā. Bērni aktīvi iesaistās telpu dekorēšanā, krāso olas, gaidot ciemos savās sētās arī Lieldienu zaķi. Kā pastāstīja centra darbinieki, tikšot kopīgi cepti pīrāgi un picas, Lieldienas sagaidot ģimeniskā un mierīgā atmosfērā.