Uzņēmums „Latvijas Valsts meži” pateicas liepājniecei, kas norādīja uz aplamajām zīmēm par sodiem, kas jāmaksā latos, nevis eiro.

„Latvijas Valsts meži” komunikācijas projektu vadītāja Anda Sproģe apstiprināja, ka zīmes pie lielo pilsētu robežām, tostarp arī pie Liepājas „enkura”, uzraksts uz kurām vēsta, ka „Par atkritumu izmešanu ceļmalā sods 50 – 500 Ls”, 2010.gadā izvietotas kampaņas "Nemēslo ceļmalā!" laikā.

„Paldies acīgajiem liepājniekiem, kas pamanīja aplamās zīmes. Līdz 1.jūlijam jau vēl paralēli ir spēkā norādes gan latos, gan eiro, un varbūt arī šie uzraksti par sodiem kādam tomēr liek aizdomāties. Tomēr esam jau sazinājušies ar aģentūru „Latvijas Valsts ceļi”, un visdrīzākajā laikā sāksim šo norāžu demontāžu,” sacīja Sproģe.

„Latvijas Valsts meži” nākamgad atkal plāno izvērst Cūkmena akciju un, visticamāk, tās laikā atkal uzstādīs norādes par sodiem, kas draud par gružošanu ceļmalās, tikai nu jau norādot soda apmēru eiro, pastāstīja Sproģe.

Jau rakstījām, ka portāla lasītāja Inga bija neizpratnē, vai tiešām, Latvijai jau pusgadu esot eirozonā, publiskajā telpā joprojām var atrasties paziņojumi par sodiem, kas būs jāmaksā latos?

Lai cīnītos pret atkritumiem ceļmalā un brīdinātu autovadītājus par sodu, kas pienākas par atkritumu izmešanu pa auto logiem, Latvijas Valsts mežu Cūkmena kampaņas ietvaros 2010.gadā Cūkmens kopā ar domubiedru grupu "Tīri meži" uzsāka kampaņu "Nemēslo ceļmalā!", un kampaņas ietvaros pie lielāko reģionu pilsētu robežām, kā arī uz Rīgas robežām uzstādīja īpašas ceļa zīmes ar brīdinājumu, ka sods par atkritumu izmešanu ceļmalā draud no Ls 50 – 500.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 58.panta noteikumi tiešām tobrīd noteica, ka par vides piegružošanu ar atkritumiem ir uzliekams naudas sods fiziskajām personām no piecdesmit līdz piecsimt latiem, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanai izmantotos transportlīdzekļus (vai bez to konfiskācijas), bet juridiskajām personām – no divsimt piecdesmit līdz divtūkstoš latiem, arī, iespējams, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanai izmantotos transportlīdzekļus.

Kā zināms, par ceļa zīmēm un norādēm pie valsts autoceļiem atbildīga ir valsts akciju sabiedrība „Latvijas Valsts ceļi”, savukārt konkrētās zīmes licējs ir cits valsts uzņēmums – „Latvijas Valsts meži”.