Cūkmens, kuru daudzi pazīst pēc saukļa "Nemēslo mežā, par cūku pārvērtīsies!", uzsācis "Cūkmena kokmīļu darbnīcas" Vislatvijas tūri. 20.augustā Cūkmens viesosies Liepājā.

Tās laikā Cūkmens Latvijas pilsētām pasniegs koka manifestu un sabiedrību izglītos par koku kā labāko materiālu sadzīvē un būvniecībā.

Tūres laikā populārais mežu draugs viesosies kopumā piecās pilsētās, kur mazie un lielie kokmīļi varēs iepazīt koku un tā labās īpašības dažādās aktivitātēs. Cūkmena kokmīļu darbnīcā varēs veidot koka rotaļlietas, noskatīties animācijas īsfilmu Koks – veselīgs materiāls un izmēģināt citas aktivitātes. Bērnus līdz 10 gadu vecumam aicinās piedalīties zīmējumu konkursā Uzzīmē koka Cūkmenu. Viens no darbiem jau pavasarī pārtaps īstā Cūkmena koka skulptūrā, kas tiks izstādīta Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē.

Cūkmens vienmēr ierodas ar blīkšķi, un tas neizpalika arī tūres atklāšanā Jelgavā. Dabas draugs un aizstāvis klātesošo uzmanību un neviltotu sajūsmu izpelnījās, ierodoties pasākumā ar cūkmobīli, sirēnām kaucot. Cūkmens ne vien dalīja autogrāfus un aprunājās ar lieliem un maziem jelgavniekiem, bet arī bija sarūpējis īpašu dāvanu Jelgavai – koka manifestu, ko pasniedza Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniecei Ritai Vectirānei.

Kā noskaidrots AS "Latvijas valsts meži" veiktajā sabiedrības aptaujā portālā "Mammām un Tētiem", 65% ģimeņu savos mājokļos vēlētos vairāk koka izstrādājumu, jo uzskata tos par videi draudzīgiem, veselīgiem, izturīgiem un skaistiem. Tā atklāšanas pasākumā stāstīja biedrības Zaļās mājas valdes loceklis Kristaps Ceplis, kopā ar arhitektu Ervīnu Kraukli un Latvijas garšu stāstnieci Ilzi Jurkāni piedaloties sarunā par koka kā materiāla priekšrocībām un izmantošanu ikdienā.

Tūres ietvaros Latvijas populārākais dabas draugs 20. augustā viesosies Liepājā.