Pirms diviem gadiem Būvvaldes komisija pieņēma ekspluatācijā būvdarbus Pērkones ielas galā, kur izbrauktuvē uz pludmali tika izbūvēts cietais segums – četru metru platumā ieklātas betona plāksnes, un šī "šoseja" stiepās gandrīz līdz ūdens malai.


Smiltis ir pilnas akmeņiem. Foto: irliepaja.lv.


Gar ceļa malām salika zaru pinumu rindas, sastādīja dažādus jūrmalas augus – skaisti, tomēr ne pietiekami, lai kavētu smilšu pārvietošanos. Un, ja labi iepūš rietumu vēji, smiltis pa gludo betona virsmu aizpūš līdz veloceliņam un tālāk līdz pat Siguldas ielai.


Tā izskatās betona ceļa abās pusēs. Foto: irliepaja.lv.


Taču dabas spēki gada sākumā parādīja, ka spēj pārvietot ne tikai smiltis, bet arī betona plāksnes, un skaistais ceļš stipri cieta no vēja un jūras uzbrukuma. Pēc tam daļu plākšņu demontēja, ceļu saīsinot, taču "šmuce" palika. Proti, ceļa abās pusēs baltās pludmales smiltis tagad ir pilnas ar akmeņiem. Daži ir tik asi, ka basām kājām pat grūti paiet, nerunājot nemaz par pludmales estētisko pusi.  


Lai arī Pērkones iela ir iebrauktuve dažādiem ar pludmales uzturēšanu saistītiem transportlīdzekļiem un operatīvo dienestu automašīnām, tā tomēr ir un paliek daudzu liepājnieku un pilsētas viesu iemīļots ceļš uz pludmali, kurš tagad noslēdzas ar mērenu cūcību. Iespējams, plākšņu demontētāji cerēja, ka šī cūcība paliks neredzama zem pludmales smiltīm, taču vējš un lietus ātri vien visu apslēpto izcēla gaismā.