Grobiņniece, kas aizvadītās sestdienas vakarā skatījusies Liepājas teātra pirmizrādi "Heda Gablere", mājās atgriezusies ar sabojātiem apaviem un savainotu kāju.

"Vai tiešām Liepājas pašvaldība nevar parūpēties, lai teātra apmeklētājiem, kas taču sabrauc no visa Kurzemes reģiona, pēc izrādes nav jāpiedzīvo tik ļoti nepatīkami brīži, ar kādiem sastapās skatītāji, kas savus auto bija atstājuši stāvlaukumā blakus teātrim!"

Kā stāsta teātra skatītāja, pēc izrādes izejot ārā, stipri lijis un cilvēki, protams, centušies pēc iespējas ātrāk nokļūt pie saviem automobiļiem. Taču ceļu pie tiem aizšķērsojusi milzu peļķe. Turklāt ārā bijis stipri tumšs un laukums nav apgaismots.

"Cenšoties apiet peļķi, tumsā nepamanīju, ka vairāki žoga posmi ir izlauzti, bet atstātas betona stabu paliekas, aiz viena tāda aizķēros."

Mājās sieviete pārbraukusi ar sabojātiem "teātra zābaciņiem", savainotu kāju un sliktu noskaņojumu.

Pašvaldība jau sen sola laukumu sakārtot un ierīkot tur auto stāvlaukumu teātra apmeklētājiem, taču tā arī nekas nenotiek. Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa portālam irliepaja.lv sniedza šādu atbildi:

"Autostāvlaukuma izbūves Baznīcas ielā 7/9 būvprojekts ir izstrādāts 2016. gada decembrī. Būvniecības izmaksas ir 373 127,77 eiro. 2017.gada budžetā autostāvlaukuma būvniecība lielo izmaksu dēļ netika plānota. Par to, vai šim mērķim naudu atvēlēt 2018.gadā, lems deputāti 2018. gada februārī, izskatot tā saukto investīciju budžetu".

Redakcijas piebilde. Bet varbūt ir iespējams kāds pagaidu risinājums, negaidot, kad pašvaldības budžetā atradīsies līdzekļi rekonstrukcijai? Varbūt varētu uzlabot apgaismojumu, novadīt lietus ūdeni pie ieejas laukumā, lai skatītājiem nav jābrien pa peļķi vai dubļiem? Ja Staņislavskis kaut ko esot teicis par garderobi, un to, ka teātris sākas jau ar šo telpu, tad šajā gadījumā var teikt, ka Liepājas teātris plašas publikas acīs sākas ar peļķi un dubļiem līdzās esošajā stāvlaukumā.