8.decembrī Čakstes laukumā svinīgi paceltā Latvijas lielformāta karoga masts izgatavots nevis Latvijā, bet gan Turcijā. Vai tā tam ir jābūt?

Šādu jautājumu uzdod portāla lasītājs. Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls skaidro:

"Mūsu valstī nav uzņēmumu, kas specializētos šādu produktu ražošanā un piegādē un kuru kvalitātes rādītājus apliecinātu Eiropas Savienībā derīgi sertifikāti. Karogs masts iegādāts atbilstoši SIA "K Idea" izstrādātajam būvprojektam, kurā paredzēts Čakstes laukumā uzstādīt tādu objektu, kas atbilstu valstī spēkā esošajiem normatīviem, tai skaitā Valsts standartam un būvnormatīviem.

Projektētājs "K Idea" un būvnieks SIA "Firma UPTK" šovasar kopīgi veica tirgus izpēti un izvēlējās Turcijas firmas "Mitas Poles Inc." ražojumu. Minētajam uzņēmumam ir ilgtermiņa un daudzveidīga pieredze dažādu tērauda konstrukciju (arī garu karoga mastu) izgatavošanā un piegādē visā pasaulē.

Šā uzņēmuma ražojumiem ir Eiropas Savienībā derīgi iekārtu tehniskās drošības, pārklājumu kvalitātes, materiālu stiprības un citus parametrus apliecinoši sertifikāti.

Tika ņemtas vērā arī karoga masta izmaksas un piegādes termiņi. Karoga masta iegāde (ražošana + piegāde) izmaksāja 12 075,80 eiro ar PVN. Projektēšanas un būvdarbu 1. kārtas kopējās izmaksas: 45 773,76 eiro."

Plašāk par uzņēmumu "Mitas Poles Inc" sk. šeit.

Jau vēstīts, ka Čakstes laukumā uzstādītā karoga lielums ir 50 kvadrātmetri, bet masta augstums ir 35 metri.

"Latvijas karogs" ir unikāls ilgtermiņa projekts, kas paredz līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018.gadā valstij simboliskās, labi pārredzamās un nozīmīgās vietās Rīgā un Latvijas novadu centros izvietot lielformāta Latvijas karogus. Projekta mērķis ir stiprināt iedzīvotāju patriotisko garu un simboliski iezīmēt gatavošanos valsts simtgades svinībām.

Karoga atklāšanas pasākumā piedalījās Liepājas domes vadība, kā arī Ziemeļvalstu vēstniecību un Baltijas aizsardzības ministru delegācijas.