Nav jābūt sevišķi vērīgam, lai staigājot pa Jūrmalas parka veloceliņu pamanītu raibo un pat nesaderīgo tā saukto mazo arhitektūras formu „rasolu”.

Tikai pāris metru attālumā vai pat gluži blakus novietoti trīs veidu soliņi, trīs veidu laternas un klāt vēl armijas zilpelēkā toņa atkritumu urna no poļu kataloga.

Turklāt viss šis „rasols” tapis viena gada laikā, galvenokārt saistībā ar projektu "Liepājas pilsētas ielu apgaismojuma sistēmas modernizācija un ielu rekonstrukcija" – augustā gar veloceliņu uzstādīja 17 jaunus rūpnieciskus koka/metāla soliņus, kuriem sekoja seši ozolkoka bluķu soli, un tas viss kopā papildināja pērnvasar gar veloceliņu izvietoto soliņu duci, no kuriem katrs ir oriģināls, amatnieka individuāli veidots sēžamais!

Ja vēl šim raibumam pieliek klāt pelēku metāla atkritumu urnu un trīs veida laternas (tur, kur veloceliņš krustojas ar taku, kas nāk no parka strūklakas, trīs dažāda tipa laternas ir rokas stiepiena attālumā cita no citas!) un Reiņa Kuncīša īpašā dizaina velonovietnes, tad atliek vien pabrīnīties par Būvvaldes arhitektu, ainavistu un mākslinieku izpratni par gaumīgo un skaisto. Tāpat kā par pašvaldības izpilddirekcijas izpratni par Eiropas fondu un pašvaldības naudas līdzekļu lietderīgu izmantošanu...

Apsveicami, ka pašvaldība domā par iedzīvotāju ērtībām, taču, vai par viņu estētiskajām jūtām arī nevajadzētu padomāt? Redzot, kas sanācis, nekādi nevar piekrist domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas ieskatam, ka „Jūrmalas parka vizuālais izskats kļūst arvien pievilcīgāks”.

Ja kādam liekas, ka irliepaja.lv atkal neredz skaisto un pozitīvo, un publikāciju vienīgais mērķis ir nomelnot domes labos darbos, tad jāteic, ka pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule domā līdzīgi.

Lūdzot komentēt situāciju, Ansule atzina: „Trūkst vārdu... Acīmredzot ir reizes, kad galvenajam māksliniekam prasa atļauju, un ir, kad neprasa...”.

Sākotnēji par veloceliņu infrastruktūru atbildīgā bijusi Būvvaldes ainavu arhitekte Margarita Kaņevska, pēc tam galvenais arhitekts to uzticējis kādam citam.

No malas izskatās, ka labiekārtošanas darbi ir saskaldīti tik sīki un atbildīgo ir tik daudz, ka patiesībā par rezultātu neatbild neviens.