Līdz šim dzirdētas sūdzības par lielā ātrumā pa ietvi traucošiem elektroskrejriteņu braucējiem, kas gājējus uzskata par nevēlamu traucēkli. Taču kāda liepājniece portālam irliepaja.lv apgalvoja, ka gājējus traucē arī nevietā sarindoti "Bolt" skrejriteņi, kas vēl tikai gaida braucējus.

Pēc liepājnieces sacītā viena tāda vieta esot Jūras ielā uz ietves pretī koncertzālei "Lielais dzintars", netālu no viesnīcas "Promenāde". Tur sarindotie skrejriteņi pārāk sašaurinot gājēju ietvi, un diviem pretimnācējiem īpaši, ja viens ir ratiņkrēslā vai stumj bērnu ratiņus, neesot iespējams izmainīties.

Sazinoties ar Valsts policijas pārstāvi Madaru Šeršņovu un pašvaldības policijas pārstāvi Kasparu Vārpiņu, portāls irliepaja.lv noskaidroja, ka ne valsts, ne pašvaldības policijā līdz šim nav saņemtas sūdzības par pārkāpumiem, kas saistīti ar elektroskrejriteņiem vai to vadītājiem.

Kā skaidroja Vārpiņš, Ceļu satiksmes noteikumu (CSN) 117.punkta otrais teikums nosaka, ka uz ietves atļauts stāvēt velosipēdiem, elektroskrejriteņiem, divriteņu mopēdiem un motocikliem bez blakusvāģa, ja tas netraucē gājēju pārvietošanos (izcēlums no irliepaja.lv). Taču dīvainā kārtā likumdevējs nav paredzējis nekādu atbildību gadījumā, ja nu transportlīdzeklis tomēr traucē gājēju pārvietošanos.

Liepājas domes Attīstības pārvaldes Ekonomikas nodaļas vadītājs Arnis Vītols portālam irliepaja.lv sacīja, ka "Bolt" elektroskrejriteņu izvietošanas vietas nav oficiāli saskaņotas ar pašvaldību, ir tikai vienošanās ar komersantu, ka uzņēmums pats izvēlas, kur tos izvietot.

"Ja ir sūdzības, ja traucē, sazinieties ar pašvaldību, izskatīsim un risināsim!" – liepājniekus iedrošina Vītols.