Rīga – Eiropas lielākais skrejriteņu operators "Bolt" no šodienas, 5. marta, pakāpeniski uzsāk skrejriteņu sezonu – ar šodienu skrejriteņi tiek izvietoti Rīgā, savukārt ar rītdienu tie tiks izvietoti arī Cēsīs un Jelgavā. Pārējās pilsētās – Daugavpilī, Liepājā, Jūrmalā, Valmierā, Ogrē, Ventspilī, Rēzeknē, Siguldā, Ikšķilē, Tukumā un Jēkabpilī – skrejriteņu sezona tiks uzsākta pakāpeniski līdz ar vēl siltāka laika iestāšanos. Vienlaikus jaunajā sezonā pilsētu sarakstam pievienojas Saulkrasti, Salaspils, Ķekava, Lielvārde un Ādaži – arī šajās pilsētās skrejriteņu sezona tiks uzsākta pakāpeniski. Kā katru gadu, "Bolt" aicina lietotājus būt atbildīgiem un ievērot visus skrejriteņu lietošanas noteikumus. Skrejriteņu noma ir pieejama lietotājiem tikai no 18 gadu vecuma, informēja "Bolt" komunikācijas konsultante Nikola Kovaļevska.

"Vienmēr esam bijuši uz sadarbību vērsti – gan uzturot atvērtu dialogu ar pašvaldībām, kurās jau ir pieejami "Bolt" sniegtie pakalpojumi, gan arī palīdzot ieviest mūsu pakalpojumus jaunās pilsētās. Esam gandarīti, ka arvien vairāk pašvaldību novērtē skrejriteņus kā ērtu un mūsdienīgu pārvietošanās veidu, un vēlas piedāvāt to sniegtās priekšrocības saviem iedzīvotājiem un pilsētu viesiem. Arī jaunajā sezonā turpināsim izglītot skrejriteņu lietotājus par drošu pārvietošanos pilsētvidē un pareizu skrejriteņu novietošanas kultūru, lai nodrošinātu visu satiksmes dalībnieku drošību," saka Ronalds Ābols, "Bolt" skrejriteņu operāciju vadītājs Latvijā.

Kādas izmaiņas šogad sagaida skrejriteņu lietotājus?
"Bolt" jau pērn pavasarī vairākās pilsētās ieviesa skrejriteņu ātruma ierobežojumus naktīs nedēļas nogalēs, maksimālo ātrumu no ierastajiem 25 km/h samazinot uz 20 km/h. Jau šajā nedēļas nogalē naktī no piektdienas uz sestdienu (pulksten 22.00 - 05.00) un no sestdienas uz svētdienu (pulksten 22.00 - 05.00) šis ierobežojums stāsies spēkā automātiski un būs spēkā līdz pat sezonas beigām gada otrajā pusē. Lēmums par ātruma samazināšanu pērn tika pieņemts, lai pievērstu gan pašu skrejriteņu vadītāju uzmanību uz drošu pārvietošanos, gan nodrošināt arī pārējo satiksmes dalībnieku drošību. Vienlaikus, atsevišķās pilsētu zonās paliek spēkā iepriekš noteiktais limits 10-15 km/h.

Tāpat, atbilstoši izmaiņām Ceļu satiksmes likumā ar pārejas periodu līdz 31. martam, uz visiem "Bolt" skrejriteņiem izvietotas jaunas reģistrācijas uzlīmes, kas norādīs katra skrejriteņa unikālo reģistrācijas numuru un tādējādi palīdzēs uzlabot kopējo satiksmes drošību.

Arī šosezon drošība pirmajā vietā
Lai veicinātu pārgalvīgo skrejriteņu lietotāju paradumu maiņu un drošu pārvietošanos, "Bolt" arī šogad turpinās īstenot un analizēt pārgalvīgas braukšanas rādītāju. Rādītājs tiks mērīts visiem tiem "Bolt" skrejriteņu lietotājiem, kas ir veikuši vismaz piecus braucienus. Pateicoties skrejriteņu plašajam sensoru klāstam, varēs noteikt, piemēram, vai uz skrejriteņa notiek brauciens divatā, notiek strauja bremzēšana, izslīdēšana, sadursme, kā arī skrejriteņa novietošana aizlieguma zonā. Ja rādītājs būs negatīvs, lietotājs vispirms saņems paziņojumu lietotnē kopā ar izglītojošu informāciju par to, kā uzlabot savu braukšanas kultūru. Gadījumā, ja pēc iepazīšanās ar materiāliem lietotāja sniegums turpmāko piecu braucienu laikā neuzlabosies, maksimālais skrejriteņa ātrums šim lietotājam tiks samazināts līdz 15 km/h. Savukārt tiem, kuri arī pēc tam turpinās braukt bezatbildīgi, piekļuve "Bolt" skrejriteņiem tiks liegta uz vienu nedēļu.

Tāpat jāņem vērā, ka skrejriteņu izmantošanas iespējas ietekmē arī tādi ārējie faktori kā laikapstākļi. "Bolt" pastāvīgi seko līdzi mainīgajiem pavasara laikapstākļiem visās pilsētās, kur ir pieejami skrejriteņi, un gadījumos, ja laikapstākļi nebūs braucienam droši, skrejriteņu darbība īslaicīgi tiks pārtraukta. Nelabvēlīgus laikapstākļus raksturo, piemēram, gaisa temperatūras pazemināšanās zem nulle grādiem, sniegputenis vai spēcīgas lietusgāzes. Šādos gadījumos skrejriteņi aizvien atradīsies uz ielām, taču tos nebūs iespējams izmantot. Lietotāji par visām izmaiņām tiks informēti mobilajā lietotnē.

Latvijā "Bolt" skrejriteņi 2024. gada sezonā ir pieejami 19 Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Jūrmalā, Valmierā, Daugavpilī, Ogrē, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Siguldā, Ikšķilē, Tukumā, Jēkabpilī, Cēsīs. No 2024. gada pavasara šim sarakstam ir pievienojušās tādas pilsētas kā Saulkrasti, Salaspils, Ķekava, Lielvārde un Ādaži.

Par Bolt
"Bolt" mikromobilitātes pakalpojumi pieejami 260 pilsētās, 25 valstīs Eiropā. "Bolt" ir lielākais mikromobilitātes rīku nodrošinātājs Eiropā.


"Bolt" ir vadošā transporta pakalpojumu platforma Eiropā, kuru izmanto vairāk nekā 150 miljoni klientu un vairāk nekā 3,5 miljoni partneršoferu un partnerkurjeru vairāk nekā 45 valstīs un 500 pilsētās Eiropā un Āfrikā. Uzņēmums cenšas straujāk veicināt pāreju no privātajām automašīnām uz koplietošanas mobilitāti, piedāvājot ērtas alternatīvas visiem lietošanas mērķiem, tostarp kopbraukšanu, koplietošanas automašīnas un skrejriteņus, kā arī ēdiena un pārtikas preču piegādi.