Otrdien, 13.maijā, Jūrmalas parkā pie skeitparka, piedaloties Liepājas vicemēram Gunāram Ansiņam, uzstādīts Liepājā pirmais brīvpieejas veloremonta statīvs ar velopumpi.

Pašapkalpošanās "darbnīcā" ietilpst divi statīvi – vienā metāla auklās piestiprināti instrumenti velosipēda labošanai, bet otru statīvu var izmantot kā rokas pumpi velosipēda riepu piepumpēšanai, informē "Komunālās pārvaldes" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

"Mērķtiecīgi strādājam, lai pilsētā izveidotu veloinfrastruktūru, ko savās ikdienas gaitās izmanto gan liepājnieki, gan pilsētas viesi. Liepājas pludmalē, pilsētas skvēros un daudzās citās publiski pieejamās vietās ir uzstādītas īpaša dizaina velonovietnes, turpinām būvēt veloceliņus un no šodienas Jūrmalas parkā ikviens velobraucējs varēs arī izmantot šo brīvdabas velopumpi un remonta statīvu," notikumu komentē G. Ansiņš.

Statīvi velosipēdu labošanai un riepu piepumpēšanai uzstādīti pilotprojekta ietvaros; autors ir "OpenBikes" jeb nodibinājums "Rīgas atvērtā velo darbnīca".

Nodibinājuma darbības mērķis ir iegūt un veicināt plašāku izpratni par velo kultūru un tās iespējām, uzturēt velodarbnīcu tīklu, kas pieejams sabiedrībai bez vecuma ierobežojuma, organizēt velosipēdu, to detaļu un aksesuāru ziedošanas un pārstrādāšanas procesu, lai dotu iespēju velosipēdus lietot cilvēkiem ar ierobežotiem finanšu līdzekļiem, organizēt radošas un praktiskas apmācības, kā pašiem salabot velosipēdu utt.

Atklājot "darbnīcu", G. Ansiņš solīja, ka, ja šis punkts veiksmīgi darbosies, tādi paši statīvi tiks izvietoti arī citviet.

"Darbnīcā" pie skeitparka tagad visu diennakti būs pieejams šāds aprīkojums: viens seškantes atslēgu komplekts, riepu montāžas lāpstiņas, skrūvgriežņu komplekts, regulējamās atslēgas un velopumpis.

"Darbnīcas" uzstādīšana finansēta no "Komunālās pārvaldes" budžeta, tā izmaksas, ieskaitot PVN, ir 1312 eiro.