Trešdien, 26.aprīlī, ir uzsākta Pļavu ielas pārbūve posmā no Vaiņodes ielas līdz Lauku ielai. Iela būvdarbu zonā netiks pilnībā slēgta, taču ikvienam satiksmes dalībniekam ir jārēķinās ar ierastās kustības izmaiņām. Autovadītājus, velobraucējus un gājējus aicinām sekot ceļazīmēm, vadstatņiem un citām norādēm, informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pļavu ielā saskaņā ar SIA "Evolution road" un SIA "Current Plus" izstrādātajiem būvprojektiem, celtnieki ierīkos lietus ūdens kanalizāciju, kur tā vēl nav izbūvēta, grants klājumu pārbūvēs uz asfalta segumu, izbūvēs jaunas ietves un velo ceļu, kā arī uzstādīs satiksmi bremzējošus elementus.

Ielas malās būs jaunu koku un krūmu stādījumi.
 
Pļavu ielas pārbūve notiks trīs būvprojektu ietvaros, kas paredz izmaiņas arī Miera ielā – posmā no Pļavu līdz Rāvas ielai. Šeit grants seguma vietā būs asfaltbetona brauktuve, jaunas ietves un lietus ūdens savākšanas sistēma un citas izmaiņas.

Pļavu ielu starp Lauku un Vaiņodes ielu atbilstoši iepirkuma konkursam pārbūvē SIA "A Land", savukārt Miera ielas posmā starp Pļavu un Rāvas ielu būvdarbus tuvākajā laikā uzsāks SIA CTB.

Pļavu ielas pārbūve ir viens no Grants ielu programmas 2022. – 2027. gadam uzdevumiem – tā īstenošanai deputāti martā ir piešķīruši turpat 1,8 miljonus eiro (1 778 048,71 eiro).

Grants ielu pārbūves programma paredz piecu gadu laikā uz cieto segumu pārbūvēt 11,08 km grants seguma ielas. Programmā ir iekļauta pavisam 31 pilsētas iela, fiksēti pārbūvējamo posmu garumi un termiņi, kad tajās plānoti būvdarbi, kā arī nepieciešamo investīciju apjomi.

Atbilstoši Grants programmas iecerēm būvdarbi šobrīd turpinās Vidusceļa ielā, kur  pagājušajā sezonā ir uzsākta pārbūve posmā no Pļavu līdz Ganību ielai. Tagad, pēc ziemas pārtraukuma, šeit turpinās ietvju izbūve un grants seguma pārbūve uz asfalta segumu, apstādījumu ierīkošana. Būvdarbi Vidusceļa ielā ir jāpabeidz līdz maija beigām.

Šobrīd pašvaldība meklē finansējumu Noliktavas, Ābeļu un Kviešu ielas posmu pārbūvei, kas arī ir iekļautas minētajā programmā. Sākotnēji bija iecere darbus šajās ielās uzsākt pērn – šīm ielām ir izstrādāts un akceptēts būvprojekts, iepirkuma rezultātā noskaidrots būvnieks, taču, lai varētu būvēt, nepieciešams finansējums.