Pirmdien Liepājas Universitāte svinēja Zaļā karoga pacelšanas svētkus. Zaļais karogs ir atzīta un prestiža vides kvalitātes zīme, ar ko lepojas skolas visā pasaulē.

Tas tiek piešķirts tām izglītības iestādēm, kuras parādījušas vislabāko sniegumu, ieviešot Ekoskolu programmas prasības, LiepU mārketinga speciāliste Zane Jansone

LiepU Eko padomes koordinatore Sintija Ozoliņa, iepazīstinot atnākušos ar padomes līdzšinējo darbību, gaidāmajiem pasākumiem, aicināja ik vienu LiepU studentu, darbinieku, mācībspēku un Liepājas iedzīvotāju piedalīties vides aizsardzības pasākumos. Tuvākais no tiem - rīcības dienas novembra sākumā.

Studiju prorektore Māra Zeltiņa atzina: "Prieks, ka mūsu Universitātei ir zaļais karogs, svinīgi mēs to pacelsim jau trešo reizi. Šis process ir studentu iniciēts un vadīts, protams, ar universitātes struktūrvienību un vadības atbalstu. Novēlu lai šajā procesā iesaistās arī citu programmu studenti, jo zaļā politika, viss zaļinošais un zaļais dzīves veids ir visu mūsu mērķis un arī pienākums."

Viesturs Kalniņš studiju programmas "Vides un atjaunojamo energoresursu pārvaldība un inženierija" direktors uzsvēra studentu ieguldījumu šajā sasniegumā: "Zaļais karogs plīvo pie daudzām skolām, bet Liepājas Universitāte ir vienīgā universitāte Latvijā, kurai piešķirts šis karogs. Tas nozīmē, ka mērķis nav bijis viegli sasniedzams, jo universitātei ir daudz lielāka struktūra un vides jautājumi tajā menedžējami daudz sarežģītāk. Prieks par mūsu studentiem, kuri ir spējuši panākt, lai šāds notikums LiepU notiktu."