Pirms gada Liepājas Universitāte (LiepU) izsludināja iepirkumu Berči projektētās ēkas Valdemāra ielā 4 renovācijai, kas beidzās bez rezultāta.

Pērn 27.martā Liepājas Universitāte bija izsludinājusi iepirkumu tai piederošās ēkas Krišjāņa Valdemāra ielā 4 būvprojekta dokumentācijas izstrādei, autoruzraudzībai, kā arī būvdarbu veikšanai. Piedāvājuma iesniegšanai bija dots mēnesi ilgs laiks – līdz 27.aprīlim.

Diemžēl konkurss noslēdzās bez rezultāta, jo šajā laikā netika saņemts neviens piedāvājums.

Kaut arī pagājis gads kopš šā brīža, līdz šim LiepU tā arī nebija atkārtoti meklējusi projektētāju un būvnieku, taču pēc portāla irliepaja.lv izrādītās intereses, saņēmām LiepU sabiedrisko attiecību speciālistes Zanes Jansones atbildi:

"Noskaidroju, ka plānots tuvākajā laikā izsludināt atkārtotu konkursu".

Nu vismaz tik tālu ir. Jācer, ka  izcilā arhitekta Paula Maksa Berči projektētā ēka (19. gadsimta beigās celta kā Nikolaja zēnu ģimnāzija; valsts nozīmes arhitektūras piemineklis; 2013.gadā bija iekļauta Eiropas kultūras mantojuma dienu objektu sarakstā), ko pašvaldība 2010. gadā nodeva Liepājas Universitātei un kas jau toreiz bija sliktā tehniskā stāvoklī, tiks sakārtota. Un varbūt pēc tam, piemēram, nākamā gada budžetā pašvaldība arī paredzēs līdzekļus Berči skvēra sakārtošanai, kura labiekārtojuma metu konkurss notika jau 2016.gadā, bet projektēšana 2017.gadā.