6.maijā visas dienas garumā norisināsies kultūrvietas "Atmodas dārzs" otrās sezonas atklāšanas svētki "mosties un ATKLĀJ", informē dārza kultūras koordinatore Inta Dobele.

"Atmodas dārzs" ir brīvības, radošuma un satikšanās vieta – radošā kvartāla kultūrvieta, kas ieguvusi jau zināmu atpazīstamību un šogad atklās savu otro sezonu. Šīs vietas izveides iniciators ir vietējais uzņēmējs un radošais arhitekts Madars Markus-Narvils, kurš veidojis šo vietu ar mērķi radīt pastāvīgi mainīgu, starpdisciplināru kultūras piedāvājumu. "Atmodas Dārzā" satiekas māksla, gastronomija, deja, mūzika un teātris, un izzūd robeža starp radītāju un apmeklētāju.

Kultūrvietas atklāšanas svētku programmu veidos divas daļas. Dienas gaitā paredzēta fotokonkursa "Karostas paradokss" uzvarētāju apbalvošana un bezmaksas norises ģimenēm, atklājot jaunu pieredzi un aicinot uz patīkamu kopā sanākšanu.

Atklāt sevī bērna prieku, atvērtību un neparedzamību aicinās Zīmējumu teātris ar izrādi "Jatakas". Tā būs latviska interpretācija par Indijas stāstiem, brīvos krāsu vilcienos, dejas virpulī un aizraujošos piedzīvojumos savijot vietējo un eksotisko.

Jau otro gadu pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties dārza veidošanā, šajā reizē stādot ķirbjus un kļūstot par "Atmodas dārza" līdzradītāju.

Radošajās darbnīcās kopā ar Solvitu Bruži, Iritu Timbru un Sintiju Lasmani būs iespēja atklāt īstu krāsotprieku, radot mākslas objektus uz akmeņiem un koka, kā arī piedzīvot iedvesmojošo māla veidošanas procesu.

Visas dienas garumā "Atmodas dārza" teritorijā būs aplūkojama foto konkursa "Karostas paradokss" labāko darbu izstāde un par  labu  mūzikālo atmosfēru parūpēsies DJ.

Vakara daļā ikvienam būs iespēja atmodināt un atklāt sevī jaudu un vasaras ballītes izjūtas kopā ar pozitīvas enerģijas un dzīvesprieka pop rok grupu "Triānas Parks", kuru muzikālā ekstravagance neatstās vienaldzīgu nevienu. Pēc koncerta ballīte dejas ritmos turpināsies DJ pavadībā. Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā pieejamas www.ticketshop.lv.

Visa pasākuma laikā teritorijā darbosies brīvdabas kafejnīca "Kūp BBQ", kas parūpēsies par gardiem ēdieniem un dzērieniem.

Sezonas atklāšanas pasākums "mosties un ATKLĀJ"  tapis ar Liepājas Kultūras pārvaldes līdzfinansējumu.

Kultūrvieta "Atmodas dārzs" veidota  ar nolūku Karostā radīt patīkamu satikšanās vietu dažādiem cilvēkiem un dažādām kultūras formām, veicinot radošās pašizpausmes un kopā būšanas prieku.  Tāpat netiek aizmirsts par gastronomisko baudījumu, tāpēc visu vasaru no trešdienas līdz svētdienai kultūrvietā "Atmodas dārzs" darbosies brīvdabas kafejnīca "Kūp BBQ". Kultūrvieta "Atmodas dārzs" tapusi ar Liepājas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.