Platās jūrasaļģu joslas novākšana pludmalē augustā tiek veikta jau piekto dienu, bet īpaši uzlabojumi nav vērojami. Atpūtnieki pludmalē vēl jo projām nevar pilnvērtīgi baudīt peldes jūrā.

Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālist Aigars Štāls portālam teica, ka šogad jūraszāļu savākšanu veikt paredzēts 15 dienas, piecas no kurām augustā. Taktika, kā tiek veikta izskalojumu savākšana, esot tāda pati kā citus gadus. Gluži kā citus gadus savāktās jūraszāles tiek vestas un novietotas pie Dienvidu mola, kur daļa no tām sajaucas ar smiltīm, bet otra daļa tiek ieskalota atpakaļ jūrā. To, ka tas nav videi un cilvēkiem kaitīgi, esot atzinis Valsts vides dienests, kas izsniedzis atļauju šādai darbībai.

Štāls prognozē, ka aļģu grēdas tiks izvāktas no pludmales tuvākās nedēļas laikā, bet daļēji tas atkarīgs no vēja un straumēm jūrā, kas izraisa tik lielu jūras aļģu izskalošanu krastā.

SIA "Tranzīts-L", kas veic savākšanas darbus, gan no plašākiem komentāriem izvairās, bilstot vien to, ka tik daudz jūraszāļu jūrmalā līdz šim neesot novērots.

Savākšanas darbiem piesaistīts arī darba spēks no Nodarbinātības aģentūras, kā arī aicināts iedzīvotājus ņemt jūraszāles saviem mazdārziņiem kā mēslojumu. Komunālajā pārvaldē cilvēki var saņemt atļaujas, lai varētu iebraukt pludmales teritorijā ar auto, kas atvieglotu aļģu nogādāšanu sev nepieciešamajā vietā. Štāls saka, ka arī iepriekšējos gados pilsētas iedzīvotājiem ir bijusi šāda iespēja, un tā tikusi izmantota. Šajā gadā gan atsaucība neesot tik liela.

Kā sabiedrību informēja "TV Kurzeme", šogad jūnijā un jūlijā no pludmales izvesti 5 100 kubikmetri ar jūraszālēm un citiem izskalojumiem, kas izmaksājis 13 000 eiro, jeb, apmēram, pusi no šīm vajadzībām pieejamā budžeta.