Atklājot Jūras svētkus, Liepājā Tirdzniecības kanālā pie Jahtu ostas piektdien, 8.jūlijā, pulksten 20 notiks kuģu un laivu parāde, aģentūru LETA informēja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes pārstāvji.

Liepājas SEZ pārvalde 2019.gadā sadarbībā ar laivu un kuģu īpašniekiem iedibināja jaunu tradīciju Jūras svētku laikā - kuģu un laivu parādi.

Parāde sāksies plkst.20. To atklās Liepājas SEZ pārvaldes kuģi, kam sekos zvejas kuģi, bet tad pievienosies peldlīdzekļi no Liepājas ezera.

Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis norāda, ka šogad skatītājiem uz parādes laiku tiks atvērta krastmala Jaunajā ostmalā, kas nākotnē plānota kā publiska zona līdzīgi kā tas ir Vecajā ostmalā, kur osta, kuģi un saimnieciskā darbībā ikdienā veiksmīgi sadzīvo ar iedzīvotāju un tūristu klātbūtni.

Savu komandu un ūdens transportu var pieteikt parādei līdz 7.jūlijam, sūtot brīvas formas pieteikumu uz e-pasta adresi "web@lsez.lv". Pieteikumā jānorāda laivas vai kuģa nosaukums, kapteiņa vārds, uzvārds, kontaktinformācija, kā arī neliels apraksts par sevi.

Dalībnieku pulcēšanās pasākumam paredzēta 8.jūlijā no pulksten 19. Jūras laivas pulcēsies pie vēsturiskās Muitas ēkas, bet ezera laivas - pie Makšķernieku namiņa.