Liepājas centrā, Rožu laukumā, uz Jaunā tilta un Lielās ielas posmā ir uzstādīti šo Līgo svētku rotājumi, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

"Šoreiz tie sevī ietver zināmu devu Jāņu nakts mistērijas. Svētku rotai iedvesma smelta, izmantojot Liepājas apkārtnē uzņemtu saulrieta fotogrāfiju, kas krāsu gammā un noskaņā ataino to noslēpumaino un vienlaicīgi romantisko noskaņu, kas raksturīga vasaras saulgriežu nakts burvestībai," rotājumu tapšanas ideju atklāj pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule. Saulrieta attēls izmantots par pamatu vides objektam "Ugunskurs" un arī karodziņos pie laternu balstiem uz Jaunā tilta un Lielā ielā ap Rožu laukumu.

Objekts "Ugunskurs" veidots kā rotējoša konstrukcija, kurā stiprinātas auduma apdrukas ar minētās fotogrāfijas motīviem, kas papildināti ar viegli nojaušamām rakstu zīmēm un vedina izjust vasaras nakts burvības noskaņu. Liepājas vēji, rotaļājoties ar apdruku lentām, rada nakts ugunskura iespaidu.

"Pateicoties tam, ka objekts atrodas kustībā, godinām saules ceļu – pilnu apli, ko saule veikusi gada garumā," vēl piebilst A. Ansule.

Iepriekšējos gados, ja atceramies, pilsētas rotājumos izmantoti Jāņu siera rituļa, margrietiņas zieda un vējdzirnaviņas motīvi, dejojoši tautumeita un tautudēls, siena ruļļi, kas ietīti latvju rakstu jostās un citi saulgriežu laiku simboli.

Šogad Līgo svētku laiks sakrīt ar Latvijas simtgadei veltīto pasākumu – vēsturiska notikuma rekonstrukciju "Kuģa Saratov sagaidīšana Liepājā". Tādēļ šonedēļ, Līgo svētku laikā, ielas rotās arī sarkanbaltisarkanie karogi, kas iezīmēs kuģa sagaidīšanas svētku gājiena maršrutu, vienlaicīgi piešķirot zināmu patriotisma devu arī Līgo svētkiem.
    
Līgo svētku noformējumu izstrādāja un uzstādīja SIA "First Service".