Liepājas centrā pie universitātes, Graudu un Lielās ielas stūrī, Kr. Valdemāra un Peldu ielas krustojumā, Čakstes laukumā, Akmensdobē Jūrmalas parkā, Jūras ielas rotācijas aplī un puķu podos pie Pētertirgus, Tirgoņu ielā un Jūrmalas parkā ir sastādītas pirmās puķes – tagad pilsētnieku acis iepriecina oranžu, dzeltenu, bordo, baltu, gaiši zilu un rozā atraitnīšu stādījumi.

Pilsētas dobju un ielu labiekārtošana un apzaļumošana notiek SIA "Komunālā pārvalde" dārznieces Aldas Dambergas vadībā, darbu veicējs ir SIA "Tranzīts L", informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Nākošais puķu stādīšanas cēliens notiks maija vidū. Tad dobēs citās pilsētas vietās – Jūrmalas un Raiņa parkā, Kūrmājas prospekta galā, Čakstes laukumā, Kurzemes skvērā, Tirgoņu ielas sākumā, Zivju ielā, Lāčplēša dārzā, Lielajā ielā iedēstīs argirantēmas, ilgziedu begonijas, Ferullapu sunīšus, kannas, kleomes, samtenes, balzamīnes, gauras, iresīnes, alises, akmenssēkles, sārzāles un citas puķes, kas ir piemērotas mūsu klimatiskajiem apstākļiem un pilsētas videi.

Vasaras puķu dēstu stādīšanu plānots pabeigt līdz maija beigām/jūnija sākumam.

Pēc Jāņiem, kad pavasara puķes būs noziedējušas, ir paredzēts trešais pilsētas dobju izdaiļošanas cēliens. Tās aizstās ar vasaras košumaugiem – leduspuķēm, rudbekijām, gazānijām, Jaungvinejas balzamīnēm, laurentijām.

Šogad pilsētā būs redzami arī uzņēmēju finansētie ziedu objekti.

SIA "Scan–Plast Latvia" finansētie podi (uzņēmums apmaksā to uzstādīšanu, apstādīšanu un kopšanu visu vasaru, kā arī demontāžu rudenī) būs redzami Tirgoņu ielā.

Cukura un Grīzupes ielas rotācijas aplī ziediem izdaiļotu vides objektu uztur SIA "CTB", bet dobi Ventas un Cenkones ielas stūrī – pašvaldības uzņēmums “Liepājas ūdens".

Koši ziedēs arī Līvas laukuma aplis, ko par saviem līdzekļiem apsaimnieko SIA "Tranzīts L".

Te jāpiebilsta, ka ik pavasari/vasarupilsētas apzaļumošanā un izdaiļošanā iesaistīsies arī pilsētas izglītības iestādes (to teritorijas), namu apsaimniekotāji, individuālo māju īpašnieki.

Vēl pilsētas vidi košāku veidos 75 atsevišķi novietoti puķu podi un 106 puķu kastes uz ceļu un ielu norobežojošājām barjerām. Arī vides objekti – ziedu figūras Taurenis un Gliemezis un 11 puķu piramīdas.

Pilsētu tāpat kā iepriekšējās vasarās rotās puķu grozi pie apgaismojuma balstiem uz Tramvaja tilta, Lielajā ielā, Jūras ielā, Ziemeļu ielā, M.Ķempes ielā, Ventas ielā un pie Latviešu biedrības nama, kā arī "ziedu koks" – Siena tirgus malā un “ziedu arkas" Jaunajā ostmalā.

Savukārt maijā sāksies jaunās Liepājas pilsētas apstādījumu koncepcijas 2020. – 2024. gadam īstenošana. Pašlaik notiek vairāki iepirkumi, lai varētu uzsākt koncepcijā ietvertās apstādījumu paplašināšanas un uzlabošanas pirmās ieceres.

Puķu stādījumi Liepājā 2020. gada sezonā
– Atraitnītes 2350 gab. – 130 m2, jau iestādītas 6.– 9. aprīlī
– Dažādas vasaras puķes 19 600 gab. – kopā 827 m2, iestādīs maija otrā pusē, līdz jūnija beigām;
– 184 puķu grozi pa visu pilsētu pie apgaismojuma balstiem
– 106 puķu kastes uz ielu/ceļu norobežojošām
– Puķu skulptūras: Gliemezis un Taurenis, Puķu koks un Puķu arkas
– Puķu piramīdas – 11 gab. + 4 gab (notiek iepirkums).
– Rondo/betona/EDGE u.c. puķu podi – 75 gab.
 
Vasaras puķu dēstu iegādei, puķu dobju un podu apstādīšanai divas reizes sezonā, mēslošanai un laistīšanai, kā arī kopšanai šogad plānots izlietot 16 200 eiro bez PVN.

Puķu piramīdu, kopskaitā 11, izlikšanai un kopšanai visu sezonu plānots izlietot 13 600 eiro bez PVN.

Puķu trauku uz laternu balstiem, puķu kastu uz ceļu norobežojošām barjerām uzstādīšanai, apstādīšanai, kopšanai un demontāžai paredzēti 13 700 euro bez PVN.

Apstādījumu attīstības koncepcijas īstenošanai šogad plānoti ap 60 000 euro, tai skaitā 9000 euro – no pilsētas Vides fonda.