Lai sakārtotu četras bīstamas un pilsētas vidi degradējošas būves, deputāti ceturtdien, 18. jūnijā, nolēma par aizvietotājiestādi noteikt pašvaldības iestādi Komunālo pārvaldi, portālu irliepaja.lv informēja Aigars Štāls, Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists.

Komunālai pārvaldei uzdots demontēt dzīvojamās mājas 14.Novembra bulvārī 75 bīstamās konstrukcijas un novērst bīstamību, ko rada šajā adresē esošā saimniecības ēka – aizdarīt logus un durvis, kā arī būvju piegulošās teritorijas attīrīt no atkritumiem.

Līdzīgs uzdevums ir dots par ēku 1905.gada ielā 18 – šeit veikt brūkošo konstrukciju un to daļu (pārsegumi virs dzīvokļiem un ieejas arkas) demontāžu, kā arī brīvi stāvošā ugunsmūra daļas demontāžu līdz drošam augstumam.

Savukārt Ostas ielā 2 būs jānojauc žogs un jāaizber pie zemesgabala robežas ar gājēju ietvi Oskara Kalpaka ielā izraktā būvbedre, bet Ģenerāļa Baloža ielā 17 – jāaizdara logi, durvis, lūkas, no logu ailēm pirms tam izņemot sasistos stiklus.
 
Pēc šo uzdevumu izpildes Komunālā pārvalde organizēs faktisko izmaksu piedziņu no minēto īpašumu īpašniekiem vai valdītājiem.

Līdz šim par minēto īpašumu sakārtošanu Liepājas pilsētas Būvvalde administratīvā procesa ietvaros sadarbojās ar to īpašniekiem vai valdītājiem, vairākkārt pieprasot novērst bīstamību, taču labprātīgi šos pienākumus viņi tā arī nav veikuši. Līdz ar to būvvalde uzsāka piespiedu izpildes procesu, par ko lēmums saskaņā ar saistošajiem noteikumiem par teritrijas kopšanu un būvju uzturēšanu ir jāpieņem domei.

Šā gada aprīlī pilsētas dome Komunālo pārvaldi par aizvietotājiestādi noteica ēkai Bāriņu ielā 24. Šobrīd jau ir veikta ēkas konservācija un novērsts apdraudējums, ko radīja bīstamās konstrukcijas. Komunālā pārvalde ir uzsākusi iztērēto līdzekļu – 15 000 eiro – piedziņas procesu no ēkas īpašniekiem.
 
Komunālās pārvaldes šā gada budžetā bīstamu objektu sakārtošanai ir plānoti 43 000 eiro.