Pirmdien, 8.novembrī, no Rožu laukuma apaļās dobes uzņēmuma "Tranzīts-L" darbinieki sāka izrakt augsni un vecos rožu stādus, kas te ziedējuši jau 15 gadus. Dobē dārznieces iepildīs bagātinātu trūdzemi, tad to nosegs ar skujām, virs kurām gaidāmajā gadumijā iedegsies Adventes vainags. Jaunie rožu dēsti centrālajā dobē tiks stādīti nākamajā pavasarī, informē Komunālās pārvalders sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Darbi Rožu laukumā notiek, lai varētu atjaunot rožu stādījumus.

Šovasar būvvaldes ainavu arhitekte, pilsētas galvenā māksliniece un Komunālās pārvaldes dārzniece, apsekojot un izvērtējot esošos apstādījumus Rožu laukumā, konstatēja, ka tie atsevišķās vietās ir novecojuši; savukārt ap laukuma centrālo dobi augošo skābaržu vainagi līdz šim kopti pārāk reti, un to lapotnes vasarā noēno rozes; nepieciešams atjaunot citu dobju stādījumus; visur piemērotākās šķirnes izvēlēties pēc noteiktas sistēmas – pēc krāsas, augstuma, izturības pret slimībām, ziedēšanas ilguma, ziedu daudzuma un citām īpašībām.

Nākamajā pavasarī centrālajā rožu dobē ir plānots nomainīt visus stādus, paredzot tikai sarkano toņu rozes.

Dobē tiks veidots kupolveida ziedaugu klājums – centrālā daļā iestādīs aptuveni 1,50 m augstas krūmrozes, pa perimetru – aptuveni 0,70 m augstas floribundrozes, gar ārējo malu – aptuveni  0,40 m augstas poliantrozes.

Paredzēts atjaunot arī rožu dobi laukuma austrumu nogāzē – dārznieces nākamajā pavasarī daļēji nomainīs stādus, te ieaudzējot sarkanas klājeniskās rozes.

Ccitās rožu dobēs laukuma ārmalās eošos stādus daļēji nomainīs vai papildinās ar izteikti raibu/dažādu krāsu un toņu rožu stādījumiem.

Lai samazinātu laukuma apstādījumu noēnojumu, kas rozēm nepatīk, jo tās ir sauli un siltumu mīlošas, pirms koku vainagu kopšanas pārvalde lūgs arborista atzinumu un ieteikumus labākiem risinājumiem.

Visticamāk, pa perimetru augošajiem skābaržiem ir nepieciešams katru gadu formēt vainagu. Tāpat, lai izvairītos no  centrālās rožu dobes apēnojuma, nepieciešams regulāri apzāģēt arī kļavu, kas aug laukuma dienvidu pusē.

Turpmāk rožu stādu nomaiņa Rožu laukumā tiks plānota ne retāk kā pēc 7–10 gadiem.