Pateicoties pludmales kafejnīcas "Red Sun Buffet Beach Bar" dāvinājumam, Liepāja kļuvusi par vēl vienu sienas gleznojumu bagātāka – Uliha ielā 38b tapusi grafiti mākslinieka Elementton veidota dzejnieces Mirdzas Ķempes ģīmetne.

"Liepāja ir bijusi dzimtā pilsēta vai nozīmīgs pieturas punkts vairākām Latvijā zināmām un atzītām personībām. Apgleznojot pilsētas būves ar viņu sejām, mēs vēlreiz par viņiem atgādinām jo īpaši jaunākai auditorijai. Uzsveram viņu sasaisti ar mūsu pilsētu," stāsta idejas autors, Red Sun Buffet Beach Bar līdzīpašnieks Mareks Alberts. "Mirdzas Ķempes grafiti turpina iesākto – komponista Imanta Kalniņa 80.dzimšanas dienai par godu radījām grafiti Ausekļa ielā, un ceram pie tā neapstāties. Turklāt šis ir pirmais gleznojums uz elektrības transformatora apakšstacijas, kas šim objektam pilsētvidē piešķir ne tikai praktisku, bet arī māksliniecisku vērtību," turpina M.Alberts.

Mirdza Ķempe, dzimusi nabadzīgā Liepājas Tosmares strādnieku Jāņa Ķempes un Līnas Ķempes ģimenē, ir spilgta un pretrunīgi vērtējama personība. Pārzinājusi angļu, vācu, franču, krievu un spāņu valodu, turēja godā Latvijas kultūras un nacionālās vērtības, vienlaikus slavinot padomju režīmu un ideoloģiju. Talantīga dzejniece, tulkotāja un atdzejotāja.

Ideja realizēta, pateicoties SIA "GrafImport", restorānam "Pumpurs Māja" un AS "Sadales Tīkls" līdzdalībai un atbalstam.