Otrdien, 29. jūnijā, pulksten 17 svinīgi tiks atklāts lielformāta sienas gleznojums "Karosta 360" uz piecstāvu mājas sienas Turaidas ielā 8a. Tā idejas autors un izpildītājs ir Karostas mākslinieks Aleksejs Elementton, kurš pazīstams ar saviem efektīgajiem mākslas darbiem gan pilsētvidē, gan darinātiem pēc individuāliem pasūtījumiem, informē Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

Elementton piedalījās arī 2020. gada Karostas festivālā ar darbu "Нептун следит за базаром" (Neptūns vēro tirgu / domā, ko runā) Ziemeļu fortos, kā arī Kuldīgas ielu mākslas festivālā gleznoja hercoga Jēkaba portretu uz daudzstāvu mājas sienas. Sienas gleznojuma Turaidas ielā 8a tapšanu atbalstīja celtniecības firma SIA "Mūrnieks" un Liepājas pilsētas dome.

Karostā joprojām var apskatīt līdz šim festivāla ietvaros tapušos darbus Redanā un Karostas cietumā, kā arī sekot līdzi mākslas procesam Karostas ūdenstornī. Visu trīs Karostas festivālu laikā tapušos mākslas darbus Karostā visērtāk apskatīt, izmantojot karti "Māksla izglābs Karostu", kur var saņemt Karostas cietumā.


Karostas cietuma darba laiks – katru dienu pulksten 9–19.
Redana darba laiks – katru dienu pulksten 11–17.
Karostas ūdenstorņa darba laiks – darba dienās pulksten 15–18, brīvdienās pulksten 12–16, iepriekš zvanot uz 29930936.

"Karostas festivālu 2021" rīko Karostas glābšanas biedrība un finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, a/s "Latvijas valsts meži" un Kurzemes plānošanas reģions.