Sagaidot latviešu komponista Imanta Kalniņa 80.dzimšanas dienu, kafejnīca "Red Sun Buffet" dāvina komponistam un Liepājas pilsētai grafiti mākslinieka Elementton veidotu unikālu sienas gleznojumu Liepājā, Ausekļa ielā 3/5.

"Liepājā, protams, ir daudz interesanta un izcelšanas vērta, bet no sevis neaizbēgsi – visa Latvija mūs pazīst kā "Vēju pilsētu" un savu artavu tajā nenoliedzami ir ielicis arī komponists Imants Kalniņš, radot mūsu himnu "Pilsētā, kurā piedzimst vējš". Arī mēs, jau 12.sezonu, darbodamies Liepājas pludmalē, zinām cik daudz spēj radīt, nojaukt un atkal radīt no jauna šis nevaldāmais spēks. Visās tā nozīmēs! Tāpēc vēlējāmies uzsvērt ImKa lomu šīs pilsētas dzīvē un radīt paliekošu un mūsdienīgu pilsētvides papildinājumu ar dziļāku nozīmi. Sadarbībā ar žurnālistu Kasparu Miglu tapa ideja, ko palīdzēja realizēt grafiti mākslinieks Elementton. Liels paldies arī kultūras namam "Wiktorija" un "Rīgas laku un krāsu rūpnīcai" par materiāli tehnisko atbalstu un video māksliniekam Indulim Pelnēnam par grafiti tapšanas procesa dokumentēšanu," par idejas īstenošanas gaitu stāsta dāvinājuma autors kafejnīcas Red Sun Buffet īpašnieks Mareks Alberts.

Kā skaidroja M.Alberts, arī gleznojuma vieta nav izvēlēta nejauši. Netālu Kūrmājas prospektā ir skatāmas Liepājas himnas tekstā ietverto tēlu skulpūras, līdz ar to šis siens gleznojums ir lielisks papildinājums un informatīvs pieturpunkts pilsētas tūrisma kartē.

Kaut dzimis Rīgā, ImKa, kā viņu mēdz dēvēt, Liepājai ir devis daudz. Viņa 1973.gadā komponētā dziesma ar Māra Čaklā vārdiem "Pilsētā, kurā piedzimst vējš" kopš 1999.gada ir Liepājas oficiālā himna. No 1964.gada Imants Kalniņš strādāja par Liepājas Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas pasniedzēju. Pēc tam uzsāka darbu Liepājas Muzikāli dramatiskajā teātrī (1967—1974) un 1969.gadā nodibināja Liepājas rokenrola ansambli 2xBBM ("Bizbizmārītes un Bigbīta mācekļi"), kura uzstāšanās pēc koncerta Ogrē 1970.gada rudenī tika aizliegta.

Savu 80.dzimšanas dienu Imants Kalniņš atzīmēs šā gada 26.maijā.