"Latvijas Arhitektūras gada balvai 2022" kopumā pieteikti 49 darbi, no kuriem 16 nominantus nākamajā kārtā izvērtēs starptautiska žūrija, otrdien preses konferencē informēja Latvijas Arhitektu savienības (LAS) valdes priekšsēdētāja Linda Leitāne, ziņo LETA.


Kā preses konferencē norādīja žūrijas pārstāvis, arhitektu biroja "NRJA" vadītājs Uldis Lukševics, šī gada iesniegto darbu vienojošā tēma ir "arhitektūra, kas ietekmē garu". Pēc Lukševica paustā, tā ir galvenā latiņa, kurai ir tikuši pāri finālistu darbi un daļa to, kas finālā netika.


Leitāne atzīmēja, ka 19.augustā LAS telpās tiks atklāta izstāde "Revīzija", kur varēs apskatīties iepriekšējos gados balvai iesniegtos darbus, savukārt 3.septembrī atklās gada balvas nominantu izstādi, kas būs apskatāma līdz oktobrim.


Latvijas Arhitektūras gada balva norisinās 27.reizi, un tā ir atzīta par valstiski nozīmīgu pasākumu. Balva ne tikai akcentē izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un rūpējas par nozares attīstību, bet arī veicina sabiedrības izpratni par arhitektūru.


Latvijas Arhitektūras gada balva ietver trīs pakāpju apbalvojumus – atlases žūrijas balvu un nominanta diplomu visiem nominantiem, fināla žūrijas balvu jeb "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2022" labākajiem nominētajiem darbiem un "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2022" "Grand Prix" vienam darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu. Apbalvošanas ceremonija plānota 7.oktobrī.


Uz balvu šogad konkursa finālā pretendē atbalsta centrs "Pērle" Cēsīs, Āgenskalna tirgus transformācija Rīgā, brūzis "Manufaktūra" Rīgā un Daugavpils cietokšņa inženierarsenāla un cietokšņa pulvera pagraba restaurācija.


Tāpat par balvu sacentīsies divu vēsturisko dzīvojamo ēku pārbūve Kalnciema ielā, Rīgā, dzīvojamās ēkas pārbūve Līvu ielā, Jūrmalā, grāmata "Džons Hejduks: projekts Rīga" un "Lielvārdes telpa" Krišjāņa Valdemāra ielā, Rīgā.


Uz balvu pretendē ekspozīcija "Kerbedzs: sekojot inženiertehniskajām idejām" Lūznavas muižā, labsajūtas komplekss "Ziedlejas" Siguldas novadā, piejūras sēta "Ziemeļi" Upesgrīvā, un zinātnes un inovāciju centrs "Vizium" Ventspilī.


Tāpat par balvu sacentīsies ēku atjaunošana, pārbūve un fasāžu rekonstrukcija "Adatu fabrikā", Kuldīgā, izstāde "Weird Sensation Feels Good. The World of ASMR" Londonas Dizaina muzejā, grāmata "Ārstu māja" un ēkas piebūve Mežaparkā, Rīgā, kā arī arī Hoijeres kundzes viesu nama restaurācija un pielāgošana Liepājas Interjera muzeja vajadzībām.


Portāls irliepaja.lv jau vēstīja, ka uz balvu pretendēja arī Karostas "Atmodas dārza" nojume plašizklaides pasākumiem, viesu nams "Jūras māja"Bernātos un liepājnieku sagatavotā "liepājiņa: neparasta interjeru grāmata".