Pludmales sezonas priekšvakarā deputāti kardināla maina pludmales zonējumu un nosaka jaunus sabiedriskās kārtības noteikumus.

Aizvadītāja domes sēdē, kas notika 10.maijā, deputāti pēc spraigām debatēm tomēr nobalsoja par jauniem saistošiem noteikumiem, kas turpmāk noteiks kārtību pilsētas pludmalē. Jāpiebilst – pēdējā brīdī, jo, kā zināms, pludmales sezonas sākumu pašvaldība noteikusi ar 15.maiju. Iespējams, tas, ka pludmales sezona jau pie durvīm, neļāva domes Vides un veselības daļai, kas šos noteikumus izstrādāja, iesaistīt diskusijā liepājniekus, kuriem noteikti būtu savs viedoklis.

Debates par to vai atļaut pludmalē tirgot stipros alkoholiskos dzērienus, kur ļaut pastaigāties ar suņiem, bet kur – iebraukt sērfotājiem, kaitotājiem un ūdens motociklu iznomātājiem, aizsākās jau pastāvīgās Pilsētas attīstības komitejas sēdē pirms nedēļas. Ar rūpīgi apsvērtiem priekšlikumiem uz komitejas sēdi bija ieradusies deputāte Elita Kosaka, kura asi iestājās par to, ka zonās, kurām noteikts peldvietas statuss, ir jāliedz tirgot stipros alkoholiskos dzērienus, ienest jebkādu stikla taru un vest pastaigās suņus. Tāpat deputāte pastāvēja uz to, ka par pārkupiem jāpiemēro sods bez brīdinājuma, jo pēc pieredzes zinot, ka uz brīdinājumiem un aizrādījumiem (piemēram, par pārāk skaļu mūziku pludmales kafejnīcā) neviens nereaģē. Domes sēdē par iepriekš izteiktajiem “konstruktīvajiem priekšlikumiem” Kosakai īpaši pateicās domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Tomēr debates nerimās arī domes sēdē, piemēram, Kosakas viedoklim pretējās domās bija deputāts Stīns Lorenss, kurš atzina, ka aizliegums pludmalē ievest suņus un tirgot stipro alkoholu (“Man alus negaršo!”) ir “baigi konservatīvi” un jo vairāk aizliegumu, jo pludmale būšot mazāk pievilcīga tūristiem. Kad deputāts saprata, ka vairākuma viedoklis attiecībā uz suņiem nesaskan ar viņa nostāju, Lorenss paziņoja, ka par tādiem noteikumiem nebalsos.

Pārsvaru guva Kosakas viedoklis, un izņemot priekšlikumu neļaut pludmales kafejnīcās tirgot stipros alkoholiskos dzērienus, visus citus ierosinājumus vairākums atbalstīja.

Tomēr jau tagad var teikt, ka sākotnējais noteikumu projekts tika radikāli izmainīts. Proti, peldvietas statuss noteikts visai teritorijai no Kūrmājas prospekta līdz Vaiņodes ielai, arī posmam starp Jūrmalas ielu un Pērkones ielu, kuram sākotnējā versijā nebija šā statusa. Peldvieta tomēr nebūs viendabīga, tā dalīsies klusajā un aktīvajā zonā, pēdējā no kurām atradīsies starp Jūrmalas ielu un Pērkones ielu. Taču tas nenozīmē, ka šajā posmā drīsktēs darboties kaitotāji un sērfotāji vai arī, ka tur drīsktēs staigāt ar suņiem. Aktīva šī zona būs tajā ziņā, ka tur būs iespējams spēlēt volejbolu, futbolu un varbūt uzvesties skaļāk nekā blakus zonās.

Dēļu, buru un ūdensmotociklu cienītājiem tagad atvēlēta zona no Kūrmājas prospekta līdz molam, kurā var iebraukt pa Roņu ielu, kā arī pludmales Dienvidu gals aiz Vaiņodes ielas. Turpat arī drīkstēs pastaigāties suņu saimnieki ar saviem mīluļiem (pavadā!). Tāpat jūrmalas apmeklētājiem būs jārēķinās ar to, ka viņus varēs sodīt par stikla pudeļu, burciņu un citas stikla taras ienešanu pludmales zonā, kā arī alkoholisko dzērienu lietošanu ārpus kafejnīcu teritorijas.

Tiesa, kāda būs noteikumu galīgā versija, redzēsim pēc to publicēšanas domes  mājaslapā.