Pludmales glābšanas dienests ir saņēmis papildu aprīkojumu, kas nepieciešams, lai efektīvāk sniegtu palīdzību cietušajiem uz ūdens vai arī citos gadījumos. Dienesta rīcībā tagad ir divi  jauni automātiskie ārējie defibrilatori un jauns pirmās palīdzības apmācības manekens, informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

"Pludmalē var notikt ne tikai negadījumi uz ūdens. Dažkārt mēs saskaramies ar apmeklētāju veselības problēmām, kad jāizsauc neatliekamā palīdzība. Šādās reizēs defibrilators glābējiem var palīdzēt cietušo turēt pie dzīvības, kamēr ierodas mediķi," aprīkojuma nepieciešamību skaidro glābēju instruktors Ritvars Šenvalds.

Pludmales glābēji šīs nedēļas sākumā ir piedalījušies apmācībās par jauno ierīču izmantošanu. Apmācīja rīkoja un vadīja defibrilatoru piegādātāja uzņēmuma pārstāvji.

Ārējais automātiskais defibrilators jeb AED ir ierīce, ar kuru iespējams izglābt cilvēka dzīvību. AED darbības princips ir identisks tām ierīcēm, kuras atrodas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādēs un veselības aprūpes stacionāros, tikai krietni vienkāršāka ir tā lietošana un tajā ir iebūvēts "ārsts", kas spēj atpazīt sirdsdarbības apstāšanās veidu un pateikt priekšā pirmās palīdzības sniedzējam, kas jādara tālāk.


Savukārt cits aprīkojums – manekens glābēju apmācībām "mazā Anniņa" – ir vajadzīgs dienesta personāla iemaņu un prasmju pilnveidošanai, lai nepieciešamības gadījumā veiktu pareizu cietušā elpināšanu.

Jaunais aprīkojums ir iegādāts starptautiska pārrobežu projekta ONLY SAFE! ietvaros. Projekta ietvaros iepriekš jau ir iegādāts informatīvais displejs, kas šīs vasaras sākumā uzstādīts un darbojas Liepājas centra pludmales glābēju tornī.

Komunālā pārvalde vēl tuvākajā laikā iegādāsies specializētas laivas motoru un piekabi, ūdens motocikla piekabi, glābšanas un cietušā evakuācijas dēļus, norobežojošās bojas  un citu inventāru. Pašreiz notiek/turpinās iepirkumi vai jau ir noslēgti līgumi par šā aprīkojuma piegādēm.
 
Projekta ONLY SAFE! mērķis ir uzlabot sadarbību un koordināciju starp institūcijām Rietumu Lietuvas un Kurzemes reģionos, kas atbildīgas par cilvēku drošību ūdenī, glābēju gatavību, izmantojot mūsdienīgus glābšanas līdzekļus ikdienā.

Šajā Projektā Komunālā pārvalde kā viens no partneriem ir iesaistījusies kopš 2020. gada septembra.  

UZZIŅAI
Projekts ONLY SAFE! tiek īstenots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020.  gadam ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir 529 192,21 eiro, no kuriem 85% jeb 449 813,34 eiro finansē Eiropas reģionālās attīstības fonds.