Sakarā ar nepieciešamību nodrošināt jauno tramvaju kustību, pilsētas centrā, tramvaja pieturvietu "Kurzeme" zonā notiek būvdarbi. Pasažieri un garāmgājēji ir aicināti būt saprotošiem – šīs ir pagaidu jeb īslaicīgas neērtības, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pieturvietu zona tiek pielāgota jauno zemās grīdas tramvaja gabarītiem. Uzņēmums SIA "CTB" tur veic izmaiņas pieturvietu apmaļu novietojumā un līdz ar to pārbruģē izjaukto segumu.

Šonedēļ ir plānots pabeigt darbus vienā pieturvietas zonas pusē un uzsākt otras pieturvietas apmaļu pārbūvi, tas ir, jau veikala "Kurzeme" pusē. Abu pieturvietu pie "Kurzemes" pārbūvi plānots pabeigt līdz 18. decembrim.

Šobrīd pašā pilsētas centrā notiek minimāli nepieciešamie darbi, jo nākamgad ir plānota tramvaja sliežu posma no Lielās ielas (pie veikala "Drogas") līdz Peldu ielai pārbūve – šis tad būs atsevišķs būvprojekts, kas gan arī ir saistīts ar jauno zemās grīdas tramvaju iegādi un nepieciešamību tehniski uzlabot vēl nepārbūvēto sliežu posmu, veco kontakttīklus un citas iekārtas, kas jau savu laiku nokalpojušas. Ir paredzēts labiekārtot arī sliežu posmam pieguļošo teritoriju.

No šā gada septembra pilsētā turpinās tramvaja pieturvietu platformu pārbūve, lai tās būtu piemērotas pasažieru apkalpošanai ar zemās grīdas tramvajiem. Kopumā plānots pārveidot 36 pieturvietas.

Vairāk nekā puse no visa darbu apjoma jau ir paveikta, taču visas pārbūves saskaņā ar līgumu ir jāpaveic līdz nākamā gada janvārim. Ja iestāsies sals un laika apstākļi nebūs piemēroti darbu turpināšanai, būvnieki noteiks tehnoloģisko pārtraukumu un pieturvietu pārbūvi pabeigs nākamā gada pavasarī.

Būvniecības ieceres izstrādātājs pēc uzņēmuma "Liepājas tramvajs" pasūtījuma ir SIA "VCI" (Gints Lasmanis), būvdarbu veic SIA "CTB", konkursa rezultātā noslēgtā līguma kopējā summa ir 240 443,84 eiro, tai skaitā PVN.

Remontdarbu laikā izpildītājam jāveic visi drošības pasākumi, arī jānodrošina pagaidu pieturas ar norādēm utt.

Pasažieriem tramvajs jāgaida pie Tramvaja pieturas zīmes.

Šā gada novembrī pilsētu ar prāmi no Vācijas sasniedzas pirmais zemās grīdas tramvajs, kas ražots Horvātijā, un tas jau atrodas depo. Pavisam līdz 2022. gada pavasarim ir plānots, ka pilsēta saņems vēl 11 zemās grīdas tramvajus. To izmēģināšana pilsētā sāksies 2021.gada janvārī, bet regulāri pasažieru pārvadājumi varētu sākties nākamā gada februārī.