Liepājas valstspilsētas pašvaldības 18. maija domes sēdē deputāti apstiprināja izmaiņas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksā – no šī gada 1. jūlija nešķiroto atkritumu izvešana abās Liepājas zonās maksās vidēji 20 eiro par vienu kubikmetru, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Saistībā ar kopumā valstī būtiski pieaugošām izmaksām, kas ietekmē arī pakalpojumu sniegšanas izmaksas (vidējās darba samaksas un degvielas cenu pieaugums, patēriņa cenu izmaiņas), abi esošie atkritumu apsaimniekotāji vērsās pašvaldībā ar lūgumu izskatīt un apstiprināt izmaiņas nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksā.

Domes sēdē apstiprināts, ka Liepājas ziemeļu daļā SIA "Eco Baltia vide" sniegtā pakalpojuma līdzšinējā maksa 16,76 eiro (bez PVN) par viena kubikmetra nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tiek palielināta uz 20,12 eiro (bez PVN).

Savukārt Liepājas dienvidu daļā pilnsabiedrības "Vides pakalpojumi Liepājai" līdzšinējā maksa 18,28 eiro (bez PVN) par viena kubikmetra nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tiek palielināta uz 19,75 eiro (bez PVN).

Ja savstarpēji salīdzina atkritumu apsaimniekošanas maksu starp Latvijas valstspilsētām, pēc apstiprinātajām izmaiņām Liepājā tā ir trešā zemākā. Kā liecina apkopotā informācija no atkritumu apsaimniekotāju un pašvaldību tīmekļvietnēm, Daugavpilī nešķiroto atkritumu izvešanas maksa ir 11,87 eiro (šeit un turpmāk cena minēta bez PVN) par kubikmetru, Ventspilī (no 1. jūnija) maksa būs 17,21 eiro, Jēkabpilī no šī gada tā ir 20,47 eiro, Rīgas četrās zonās vidēji – 21,64 eiro, Jelgavā – 22,59 eiro, Valmierā 23,69 eiro, Ogrē – 24,83 eiro, Rēzeknē 25,67 eiro, savukārt Jūrmalā par vienu tonnu atkritumu izvešanas maksa ir 141,35 eiro.

Ņemot vērā, ka pieaug tikai nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas izmaksas, pašvaldība atgādina, ka būtiski izmaksas var samazināt pareiza atkritumu šķirošana, jo to izvešana ir bez maksas. Par iespējām, kā savā īpašumā īstenot atkritumu šķirošanu, var interesēties pie atkritumu apsaimniekotāja. Būtiski, lai atkritumi būtu pareizi šķiroti – ja tiks konstatēts, ka atkritumi nav pienācīgi šķiroti – apsaimniekotājam ir tiesības par to piemērot maksu kā par nešķiroto atkritumu izvešanu.