Liepājas pašvaldība nav saskaņojusi pieminekļa Liepājas aizstāvjiem Jaunajā ostmalā izgaismošanu 9.maijā, aģentūru LETA informēja pilsētas pašvaldības pārstāve Zita Lazdāne.

Viņa stāstīja, ka pašvaldība bija saņēmusi pieteikumu par pieminekļa Liepājas aizstāvjiem Jaunajā ostmalā izgaismošanu, bet to skaņošanas komisija neatļāva. Citi pasākumi pašvaldībai 9.maijā netika pieteikti.

Lazdāne norādīja, ka Valsts policija sadarbībā ar Liepājas pašvaldības policiju 9.maijā pastiprināti uzraudzīs drošības noteikumu ievērošanu.

Kā vēstīts, lai gan individuāli nolikt ziedus nav aizliegts, tomēr, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un tās pasliktināšanās riskus valstī, uzturēties pie pieminekļa nedrīkstēs un uzreiz pēc ziedu nolikšanas būs jādodas prom.

Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības riskus, svētdien gan Rīgā pieminekļa apkārtnē, gan arī citviet Latvijā būs pietiekami policijas resursi, kas uzraudzīs sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, kā arī epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu, īpaši pieskatot, lai iedzīvotāji nepulcējas, sola Valsts policija.