Siguldā, Piņķos, Valmiera, Liepājai netālajā Klaipēdā uzstādītas modernās un praktiskās pazemes atkritumu tvertnes "Bee Bin", kuras ražotas nevis kaut kur ārzemēs, bet tepat, Latvijā, Ādažos, uzņēmumā "INESTA Consulting and Trading".

Stāsta SIA "INESTA Consulting and Trading" pārdošanas vadītaja Inese Vīnvalka:


"Katrai mājsaimniecībai ir nepieciešama atkritumu tvertne, taču standarta tvertnēm ir savi trūkumi – tās var sagāzties, nav pietiekami ietilpīgas, aizņem daudz vietas, un karstā laikā izplata nepatīkamu aromātu. "Bee Bin" pazemes atkritumu tvertnēm nepiemīt šīs nepilnības.


"Bee Bin" tvertne tiek daļēji ierakta zemē. Virspusē atrodas vien aptuveni 40% no tvertens. Publicitātes foto.


"Mūsu ražotās tvertnes "Bee Bin" ir videi draudzīgas un, atšķirībā no parastajiem atkritumu konteineriem, ir daudz ietilpīgākas, vienlaikus tās aizņem maz vietas, jo daļēji iebūvētas zemē. Publicitātes foto. Taču, ai iztukšotu "Bee Bin" tvertni, nav nepieciešams to izcelt no zemes. Tvertnes aprīkotas ar speciālu atkritumu maisu."

Kā darbojas "Bee Bin" atkritumu tvertnes
"Bee Bin" tvertne tiek uzstādīta, daļēji ierokot zemē. Virspusē atrodas vien aptuveni 40% no atkritumu konteinera. Tas ir ļoti efektīvs un praktisks risinājums dažādu atkritumu savākšanai dzīvojamajos un komerciālajos īpašumos, atkritumu savākšanas punktos, parkos, pilsētas laukumos, ostās, piknika vietās, viesnīcās un citās sabiedriskās vietās, kā arī, protams, privātīpašumā.


"Bee Bin" atkritumu konteineri pieejami dažādos tilpumos – no 1,3 m3 līdz pat 5 m3, kas nodrošina iespēju retāk iztukšot konteinerus.


Pazemes atkritumu tvertnē glabātie atkritumi no sava smaguma tiek saspiesti, kas palielina tvertnē esošo atkritumu apjomu par aptuveni 20%. Publicitātes foto.


"Bee Bin" atkritumu tvertņu sistēma ir ekoloģiska – atkritumu savākšanas vieta tiek uzturēta tīra, novērsta tvertnes pārpildīšana, neveidojas smakas, kas raksturīgas tradicionālajiem konteineriem. Tā kā šīs tvertnes ir daļēji ieraktas zemē, zemes vēsums palīdz palēnināt baktēriju attīstību un līdz minimumam samazināt smaku izdalīšanos siltos laika apstākļos.


Pazemes atkritumu sistēmas aerodinamiskā forma neļauj mazajam vākam spēcīgā vējā tikt atpūstam vaļā. Ja vāks tomēr tiek atvērts, tajā iestrādātais mehānisms pēc atkritumu tvertnes lietošanas automātiski vāku aizver.


Tas, ka tvertne ir noslēgta, nodrošina, ka tai nevar piekļūt putni un dažādi grauzēji, piemēram, žurkas.