Ir pagājis gads kopš "Radi Vidi Pats" atvēra (Pār)maiņas punktu un šā gada laikā esam daudz ko apmainījuši, pārmainījuši gan mūsu telpās, gan lietās, ko pie mums var atnest un paņemt. Gada laikā mums pievienojies daudz vietējo un ārzemju brīvprātīgo, kuri palīdzējuši tapt un darboties šai vietā.


Pirmā gada jubileju atzīmēsim kopā ar ciemiņiem no "Brīvbodes" un "Free Riga" Lastādijas kvartāla, portālu irliepaja.lv informēja "Radi Vidi Pats" valdes locekle Marika Zveja.

Pasākumam par godu izveidota daudzveidīga programma dažādām gaumēm, dzimumiem un vecumiem. Tādēļ 29. augustā ikviens aicināts pievienoties svinībām Juliannas pagalmā, Kuģinieku ielā 5. Pasākuma programma tiks atvērta no pulksten 15.

Pasākuma programma
15.00-17.00 "Kaņepe – dižēdiens tavā virtuvē"
Dažādu ēdienu gatavošana no bioloģiski audzētu kaņepju sēklām un lapām. Norisināsies biedrības "Radi Vidi Pats" telpās (virs kultūrvietas "Kursas Putni"). Pasākumam vietu skaits ierobežots, interesentiem lūgums pieteikties, sūtot e-pastu uz dabas.zona@inbox.lv.
17.00 Pagalmā pie "Kursas Putnu" verandas notiks diskusija "Vai viegli būt bitei?". Bioloģiskā vs. konvencionālā lauksaimniecība. Diskusija atvērta visiem interesantiem.

Šīs divas aktivitātes notiek pateicoties Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstītajam projektam "#PastāvesKasKustēsies".

16.00 – 22.00 (Pār)maiņas punkta un Brīvbodes atvēršana – mantu apmaiņa "Ņem, ko gribi – atnes, ko vari". Naudu var atstāt mājās vai arī iemest ziedojumu kastē. Lūgums tiem, kas izvēlas atnest kādu lietu uz (Pār)maiņas punktu. Punktā tiek pieņemtas drēbes bez defektiem, ja tavam apģērbam tomēr gadījies kāds caurumiņš, neizmazgājams traipiņš vai tas ir savēlies, tad aicinām šo apģērbu nodot tekstila šķirošanas punktos vai dot tam vēl vienu dzīvi un radīt kaut ko jaunu.


18.00 – 21.00 Radošās otrreizējās pārstrādes darbnīcas kopā ar "Radi Vidi Pats" un Rīgas Brīvbodi.


18.30 Modes skate no "Edite" kolekcijas.


Modes skatei meklējam modeles! Lai pieteiktos par modeli nav svarīga pieredze, izskats un vecums. Pieteikties vari zvanot Edītei uz tālr. 23370039.


19.00 Deju studijas "Arabeska" priekšnesums


20.00 Modes skate no (pār)maiņas punkts kolekcijas.


21.00 Modes slams


Iepriekšēja pieteikšanās visa vakara garumā (Pār)maiņas punktā.


Visa pasākuma garumā, laika posmā no 18.00 – 23.00 dzīvā elektroniskā mūzika, ko nodrošinās Nerone, r41v0 un Free Riga, kā arī silta zupa. Aicinām ņemt līdzi savu šķīvīti un karoti.

Atgādinam, ka (Pār)maiņas punkta darbība un aktivitātes iespējamas tikai pateicoties vietejiem un ārvalstu brīvprātīgajiem, kas tajā darbojas un "#EiropasSolidaritātesKorpuss" līdzfinansējumam.

Tālākajā nākotnē SIF projekta "Pastāves, kas kustēsies" ietvaros 19. un 26. septembrī ikviens dabas cienītājs ir laipni aicināts uz velo braucienu, kura laikā tiks sakopts kāds piesārņots Liepājas nostūris. Atzīmē šo datumu sev kalendārā, ņem līdzi cimdus un gružu maisus. Iesakām ņemt maisus ar rokturiem, lai vieglāk būtu tos pārvadāt uz riteņa stūres