Liepājas ostas Karostas kanāla attīrīšanas projekta īstenošanas gaitā piektdien, 3.jūnijā, notiks seminārs "Piesārņojuma samazināšana un novēršana: efektīvas vides pārvaldības sistēmas industriālos ūdensceļos", aģentūru LETA informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārstāvji.

Šis ir otrais seminārs Liepājas ostas Karostas kanāla attīrīšanas projektā "Vēsturiski piesārņotas vietas Liepājas ostas Karostas kanāla sanācijas darbi".

Semināra mērķis ir paplašināt priekšstatu par vides pārvaldības priekšrocībām, iepazīstot Liepājas un Norvēģijas pieredzi. Seminārā tiks sniegts ieskats Liepājas vides pārvaldības un degradēto teritoriju apsaimniekošanas jomā, iepazīstinot ar paveikto un procesā esošo, gan arī ieskicējot nākotnes redzējumu.

Paturot fokusā Karosta kanālu, tiks sniegts ieskats par piesārņoto teritoriju pārvaldības Latvijā attīstības perspektīvām.

Savukārt projekta partneri no Norvēģijas ūdens pētījumu institūta iepazīstinās ar pieredzi vides atjaunošanā un vides pārvaldības procesu organizēšanā Norvēģijas objektos pēc pabeigtiem piesārņojuma sanācijas darbiem, veicinot turpmāku piesārņoto vietu atjaunošanos.